Prindi

Covid-19 ja käitumisjuhised

08.09.2020
Lugupeetud Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilased ja töötajad!

Koroonaviiruse levik Eestis ja mujal maailmas jätkub. Seetõttu on tähtis järgida kokkuleppeid ja käitumisreegleid, mis aitavad viiruse levikut tõkestada ja vähendada teadmatusest tulenevat infomüra ja segadust.
Üliõpilased, palun olge valmis maski kaasas kandma, juhuks, kui auditoorium on ülerahvastatud ja õppejõud palub maske kanda. Maski kaasavõtmine on üliõpilase kohustus. 

Kõrgkool julgustab nakatumisest teatama

Kui keegi töötajatest või üliõpilastest on osutunud viirusekandjaks või viirusekandja lähikontaktseks, tuleks sellest kindlasti teada anda. Kuna tegu on inimese tervist puudutava, s.t delikaatse teabega, teeb kõrgkool kõik, et nakatunu konfidentsiaalsust hoida.

Kui koroonaviirusesse nakatub või lähikontaktseks osutub kõrgkooli töötaja, palume kohese teavitada oma vahetut juhti, kes edastab teabe õppeprorektorile ning personaliosakonda.

Kui koroonaviirusesse nakatub või lähikontaktseks osutub üliõpilane, palume kohe teavitada oma instituudi juhiabi.

Kõrgkool koostöös Terviseametiga otsustab edasiste meetmete rakendamise osas.

Vaata siit tegevusjuhiseid viirushaiguse ennetamiseks ja vähendamiseks!

Mida peab tegema, kui oled viirusekandja, lähikontaktne või lähikontaktsega kontaktis olnud inimene?

Viirusekandja on inimene, kelle viiruseproov on positiivne. COVID-19 diagnoosiga inimestel on karantiinikohustus ja nende lähikontaktsetel piirangud liikumisel.

Viirusekandja lähikontaktne on inimene, kes on viibinud viirusekandjaga ühes ruumis vähemalt 15 minutit ja vähem kui kahe meetri kaugusel. Lähikontaktsed peavad viibima 14 päeva eneseisolatsioonis, isegi kui neil ei ole ühtegi haigustunnust. Lähikontaktseid selgitab välja ja teavitab Terviseamet.

Lähikontaktsega kontaktis olnud inimesele Terviseamet eraldi piiranguid ei kehtesta. Võimalik on töötada kodukontoris.

Haigusnähtudega kooli ei tule

Üliõpilane ega töötaja ei tohi tulla kooli viirushaiguse tunnustega. Õppejõud teavitavad üliõpilasi, millised on aine läbimise nõuded puudumise korral. Abiks on aegsasti ette valmistatud ülesanded või võimalus, et loengutes saab osaleda veebi teel. Asendusülesanded peavad toetama õpiväljundite saavutamist.  Koroonaviirusega seotud olukord võib kiiresti muutuda ja nõuab pidevat kohanemist. Küsimuste korral kirjutage palun aadressil tktk@tktk.ee

Jälgi pidevalt uuenevat infot kõrgkooli kodulehel ning teavet lehel https://www.terviseamet.ee/et

Soovitame kasutada sotsiaalministeeriumi, tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse, terviseameti ning ettevõtete koostöös valminud HOIA äppi: https://hoia.me/

Turvalist õppeaasta jätku!
Martti Kiisa
õppeprorektor

 

 

 


  • Jaga: