Prindi

Tehnikainstituudi lektori Kristo Vaheri ettekanne sai rahvusvahelisel konverentsil tunnustuse05.11.2019

24.–25. oktoober toimus Zadaris, Horvaatias, rahvusvaheline teadlaste konverents, mille peamiseks suunaks oli tööstuse automatiseerimine ja tootmise tehnoloogiad ning millest võttis osa TTK õppejõud Kristo Vaher, kes sai üritusel ka auhinna.

Rahvusvahelise konverentsi korraldajaks on DAAAM International Vienna ning see toimus tänavu juba 30ndat korda. Tegu on võrgustikuga, kuhu kuuluvad teadlased, akadeemikud ja tööstuste esindajad. Konverentsist võttis osa ligi 200 inimest üle maailma ning seal avaldasid insenerid ja teadlased oma uurimustöid ja toimus avalik diskussioon. 

Teiste hulgas osales üritusel ka Tallinna Tehnikakõrgkooli õppejõud Kristo Vaher, kes publitseeris seal oma teadustööd doktoriõpingutega seoses. Kristo Vaheri doktoriõpingute suunaks on mehhaanotehnika õppekaval tööstuslikud ja mobiilsed robotid.

Seminaril esitatud töö kandis pealkirja “The Mobility of Robotised Work Cells in Manufacturing”. Esitlus toimus posterettekandena. Konverentsil toimus hääletamine parima töö väljaselgitamiseks ning Kristo Vaheri ettekanne hinnati Kristo posterina parimaks tööks.

Kristo Vaheri hinnangul olid paljud tööd konverentsil üsna teoreetilised. “Minu enda töö on aga praktiline, kus varasemalt välja ehitatud Tööstus 4.0 õppelabori baasil toimub teadustöö edasiarendus”.


  • Jaga: