Tudengivormeli võistkond sai Itaalia etapil üldvõidu - Tallinna Tehnikakõrgkool

Tudengivormeli võistkond sai Itaalia etapil üldvõidu

Tudengivormeli võistkond sai Itaalia etapil üldvõidu

Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Tehnikaülikooli tudengitest koosnev FS Team Tallinn saavutas üldvõidu 11. – 15. juulil peetud Itaalia tudengivormeli etapil, kus sel aastal võistles kolmes kategoorias 120 meeskonda.

Samuti pälviti kaks eriauhinda parima efektiivsuse ning parima ressursside/vormeli balansi kategoorias.

Autotehnika õppejõu Henri Vennikase hinnangul on Itaalia etapp pika ajalooga kõrgetasemeline võistlus. “Põhja-Itaalias paikneva autotööstuse tõttu on võistlustel ka kohtunike nimistu vägagi muljetavaldav. Suur osa neist on Maserati, Ferrari, Dallara või Lamborghini insenerid”.

FS Team Tallinna meeskonna juhendaja Indrek Petjärve sõnul oli võistlus väga pingeline ja tasavägine, kuni auhindade kätteandmiseni ei võinud milleski kindel olla. “Kõige väärtuslikum oli Dallara eriauhind – parim meeskonna käsutuses olevate ressursside ja vormeli balanss. Auhinda oli üle andmas ikoonilise superauto Lamborghini Miura looja Hr. Dallara isiklikult”. 

Petjärv lisab, et Itaaliasse jõudes valitsesid meeskonnas tavapäraselt ärevad tunded. “Paljude liikmete jaoks oli tegu esimese võistlusetapiga, puudus kindlus, kui kiire on meie vormel võrreldes teistega ning plaanitust lühemaks kujunenud testperioodi tõttu ei saanud 100 protsenti kindel olla vormeli töökindluses. Esimest korda näitasime aga vormeli ja meeskonna kvaliteeti juba tehnilises kontrollis”, rõõmustas Petjärv.

FS Team Tallinna tulemused Itaalia tudengivormeli etapil olid järgmised:

Üldarvestus – 1. koht
Kestvussõit – 1. koht
Kaheks sõitmine – 1. koht
Kvalifikatsioon – 2. koht
Kiirendus – 2. koht
Disani kaitsmine – 1. koht

 

 

 

 

 

 

 

Uudised
ja pressiteated