Close this search box.

Üliõpilaste Talimängudel oli rekordarv osalejaid

25. – 27. jaanuaril leidsid aset kõigist seni toimunuist osalejaterohkeimad Üliõpilaste IV Talimängud Käärikul, kus TTK pälvis teist aastat järjest aktiivsema meesosavõtja kaksikvõidu.

Tallinna Tehnikakõrgkool oli talimängudel esindatud seekord rekordilise 62 osavõtjaga.
Võistluste avalöögiks oli rektorite-, õppejõudude- ja maskottide võistlus, milles TTK esindasid Anneli Ramjalg, Ene Golubeva, Anti Hamburg, Erki Lember, Tarmo Sildeberg ja Vello Vainola. Sealt nopiti ka esimene alavõit, kui ehitusinstituudi lektor Anti Hamburg tunnistati Talimängude kõige sportlikumaks õppejõuks.

Õhtul toimunud lestajooksus sai logistikainstituudi tudeng Sten-Mark Virro teise koha. Virro sõnul läks jooks sel aastal paremini, kuid esikoht jäi kahjuks ainult ühe sajandiku kaugusele.

Teist võistluspäeva alustati üliõpilaste ja õppejõudude ühise lumesõjaga, hiljem suunduti kummikuhokisse, kus tugevas konkurentsis saavutati teine koht. Hokitiimi kuulusid Mikk Tootsi, Karl Juhandi, Mart Pärtel, Sten-Mark Virro, Martin Paalits ja Triin Lumiste. TTK Üliõpilasesinduse esimehe Karl Juhandi sõnul oli see võistlus raske, aga ka väga lõbus ja võidu tõi tõhus meeskonnatöö.

Pealelõunal toimus uus spordiala nimega Ergo jooks, kus oli vaja sõuda sõudeergomeetril 1 km ja joosta väljas lumisel rajal 1 km. Meeste arvestuses noppis kolmanda koha hoonete ehituse tudeng Silver Kask.

Kes ei soovinud väliseid spordialasi teha, said end proovile panna pokkeriturniiril, kus ehitusinstituudi tudeng Kuido Hiion tuli kolmandale kohale.

Kõikide koolide üldarvestuses saavutas TTK kuuenda koha ja tuli aktiivsusarvestuses neljandaks. Talimängude kõige aktiivsema meesosavõtja kaksikvõit tuli samuti teist aastat järjest TTK-sse. Sten-Mark Virro saavutas esimese (17 ala) ja Silver Kask teise koha (16 ala). Kooli kõige väärtuslikumaks osalejaks valiti Jane-Ly Puusepp, kes võttis TTK naistest kõige rohkem osa.

Talimängudest võttis sel aastal osa rekordilised 500 tudengit/töötajat.

Välja on kuulutatud juba ka Suvemängud, kuhu on võimalik piletit soetada alates 11. veebruarist.