Kõrghariduse aastapäev 30 - Tallinna Tehnikakõrgkool

Kõrghariduse aastapäev 30

Kõrghariduse aastapäev 30

30 aastat ajaga kaasas

Käesoleval aastal täitub 30 aastat rakenduskõrghariduse õppe avamisest Tallinna Tehnikakõrgkoolis (TTK). See on oluline maamärk, mida peame kõrgkooli, aga ka tänase TTK eelkäijate arenguloos oluliseks. Hoolimata TTK ajaloo keerdkäikudest on oluliseim olla kohal siin ja praegu ning vaadata tulevikku kõrgkooli visiooni arvestavalt.

Algusaastatel oli kõrgkoolis vastuvõtt kolmele õppekavale, mis nüüdseks on kasvanud kahekümneni. Praeguste üliõpilaste kõrval on meile südamelähedane vilistlaste toimetulek ja meie tegevuse sidustamine töömaailma ootustega. Saame olla uhked, et TTK vilistlaste tööhõive õpitud erialadel on legendaarselt kõrge ja paljud vilistlased on oma valdkonna juhtivad spetsialistid. Teie edu on ka meie edu!

Ühiskonna ootusi arvestavalt soovime lisaks kõrghariduse andmisele enam panustada mikrokraadide ja rakendusuuringute edendamisele ning seeläbi pakkuda uusi koostöövõimalusi vilistlastele ja ettevõtetele.

– Enno Lend, rektor

Vilistlased

“Tehniline taust, mis ma Tallinna Tehnikakõrgkoolist omandasin, leidis kohe ka rakendust. Kui vundament on paigas, on lihtsam sinna midagi ka peale ehitada. Seega oli mul hiljem kergem edasi liikuda disaineri ja loojana.”- Kadi Adrikorn, Adrikorn Artefacts disainer, tehnoloogia- ja ringmajanduse instituudi vilistlane

“TTK õppejõud olid väga pühendunud ja abivalmid. Mulle andis ressursikorralduse õppekava hindamatu praktilise kogemuse ja enesekindluse teha teoks unistus omaenda moebrändist.” – Liis Tiisvelt, rõivabrändi iLLIMOR looja, tehnoloogia- ja ringmajanduse instituudi vilistlane

“Olen uhke selle üle, kust ma tulen. TTK-s oli hea, et oli palju praktikat ja teooria ei olnud nii olulisel kohal. Mulle on see suureks plussiks olnud. Kool on muidugi üks asi, aga oluline on ka see, kui palju ise juurde töötada,” – Konstantin Rybkin, visuaalkunstnik ja arhitekt, The Boindery. Arhitektuuriinstituudi vilistlane.

Vilistlaskuu sündmused

Vilistlasõhtud: