Prindi

Aasta puitehitise valikus on nii TTK õppejõudude kui ka tudengite tööd01.11.2018

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu korraldataval aasta puitehitise võistlusel on sellel aastal valikus 29 tööd, millest kuue töö autorid on oma büroodega ka TTK arhitektuuriinstituudis üliõpilasi õpetavad Tomomi Hayashi, Ivo-Ott Hirvesoo, Kaur Talpsep, Peeter Loo ja Andres Põime ning esmakordselt kandideerivad ka tudengid Carolina Reidma ja Aivar Pehme.

Juba 15 aastat toimuv võistlus tõstab esile uusi puitehitisi, mille puhul on puitu kasutatud konstruktsioonis, välis- või siseviimistluses parimal võimalikul viisil arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes.

Oma lemmikule saab hääle anda portaali Delfi.ee moodne kodu rubriigis ja kõige rohkem hääli kogunud objekt on rahva lemmik ning kuulutatakse välja 6. novembril. 
Kõiki töid saab vaadata ja oma lemmikule hääle anda siin: https://bit.ly/2OgPrWB

2016. aastal pälvis rahvahääletusel esikoha TTK arhitektuurinistituudi õppejõud arhitekt Tomomi Hayashi oma bürooga HGA töö eest „Ujuv saun“ . 2017. aastal läks sama auhind Huuksi mõisapargi müürimaja eest arhitektile ja õppejõule Toivo Tammikule Ansambel AB-st. Esile tõsteti veel žürii eriauhinnaga arhitekt ja lektor Ralf Tamm ning fassaadiauhinna said Mihkel Tüür ja Ott Kadarik, kes samuti õpetavad Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

Foto: Aasta Puitehitis 2018
Lutheri mööblivabriku masinasaal


  • Jaga: