TTK käivitas Inseneriakadeemia - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

TTK käivitas Inseneriakadeemia

TTK käivitas Inseneriakadeemia

Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) on sõlminud haridus- ja noorteametiga (HARNO) lepingu Inseneriakadeemia tegevuste elluviimiseks, et tõsta inseneeria valdkonnaga seotud hariduse kvaliteeti, tagada selleks vajaliku tööjõud tagamine ning kasvatada insenerihariduse populaarsust.

TTK eelarve perioodiks 2024-2026 on 2 182 100 eurot ja tegevuste peamisteks elluviijateks on tehnikainstituut, ehitusinstituut, tehnoloogia ja ringmajanduse instituut, reaalainete keskus ning humanitaar- ja majandusainete keskus. Kaasatud õppekavad on autotehnika, elektritehnika, hoonete ehitus, keskkonnatehnoloogia ja -juhtimine, kinnisvara korrashoid, masinaehitus, robotitehnika, teedeehitus, tootmine ja tootmiskorraldus ning tööstustehnoloogia ja turundus.

TTK õppeprorektor Martti Kiisa sõnul  kavandab kõrgkool Inseneriakadeemia raames koostööl terviklähenemist, mille peamised suunad on:

Õppekavade, õpikäsitluse ning õpikeskkonna arendamine

Akadeemilise personali arengu tagamine ja õpetamisoskuste parendamine

Mainekujundus ja teavitustegevus potentsiaalsete õppuritega

Laiapõhjaline koostöö teiste õppeasutustega ja töömaailma institutsioonidega

Täpsemat infot ellu viidavate tegevuste kohta saab võimalik TTK Inseneriakadeemia tegevuskavadest ja projektijuhilt Merit Imalalt (merit.imala@tktk.ee).

Kokku suunab riik Inseneriakadeemia projekti 39,4 miljonit eurot tõukefondide vahendeid. Projekti partneriteks on viis kõrgkooli ja 9 kutseõppeasutust ning hilisemas avatud taotlusvoorus lisandub partnereid veelgi.

Lisainfo:

TTK Inseneriakadeemia pikaajaline tegevuskava aastani 2029
TTK Inseneriakadeemia tegevuskava 2024.

Uudised
ja pressiteated

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?