Lektor Aivars Alt tutvustas militaartehnoloogia konverentsil 3D- betooniprintimist - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Lektor Aivars Alt tutvustas militaartehnoloogia konverentsil 3D- betooniprintimist

Lektor Aivars Alt tutvustas militaartehnoloogia konverentsil 3D- betooniprintimist

Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) ehitusinstituudi lektor Aivars Alt tutvustas militaartehnoloogia konverentsil Estmil.tech TTK-s välja töötatud 3D-betooniprintimise võimalusi militaarvaldkonnas.

Posterettekandes tutvustas Alt 3D-betooniprintimise mitmekülgseid võimalusi erisuguste infrastruktuuride ehitamisel, sealhulgas varjualuste ja treeningkomplekside loomisel. Sõjalistes olukordades, kui muutub oluliseks kiire reageerimisvõime, saavad kasutust mobiilsed printimistehnoloogiaid erinevate militaarobjektide rajamiseks.

Ettekandes tõi Alt välja 3D-printimise majanduslikku efektiivsust. Spetsiaalsed betoonisegud on välja töötatud Eestis kohapeal ning mitmeid betoonist rajatisi on võimalik hiljem taaskasutada. Kohalikud materjalid ja mobiilsed printimisvõimalused lihtsustavad logistikat ja leevendavad süsinikujalajälge.

24.-25. jaanuaril 2024 toimunud konverentsil olid fookuses sõjatehnoloogia väljakutsed väikeriikidele. Erilist tähelepanu pöörati ka AI tehnoloogia kasutusele konfliktides, ühisoperatsioonide väljakutsetes ja elektroonilises sõjapidamises.

Fotol: keskel Aivars Alt

Uudised
ja pressiteated