Prindi

Rahvusvaheline nädal „Prevention. Risk. Responsibility“ tõi külalisi 17 riigist13.11.2018

5. – 9. novembril toimus Tallinna Tehnikakõrgkooli, sisekaitseakadeemia ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rahvusvaheline nädal, mille teemaks oli sel aastal „Prevention. Risk. Responsibility“.

Külastajad said ülevaate kõigist kolmest kõrgkoolist ning sealsetest laboritest. Lisaks pandi rõhku praktilistele tegevustele – neljapäeval osalesid külalised päästjate harjutuspäeval sisekaitseakadeemia Väike-Maarja õppekompleksis, kus prooviti nii suitsusukeldumist kui ka pinnaltpäästet.

Esmaspäeval külastati E-Estonia Showroomi ja tutvuti e-residentsuse ning teiste e-teenustega, teisipäeval toimus väljasõit Paljassaare reoveepuhastusjaama, mille tegevusi tutvustas TTK ringmajanduse instituudi direktor Erki Lember. Kolmapäeval toimus Tallinna Tehnikakõrgkoolis infosessioon digiühiskonnast, ettekannetega esinesid Tallinna Tehnikakõrgkooli lektorid Egert-Ronald Parts ja Henri Vennikas.

Lisaks toimus rahvusvaheline laat ning TTK projekte tutvustasid Pille Hamburg (HiTimber), Olga Ovtšarenko (VirTec) ning Anneli Ramjalg (100 sammu inseneerias).

Tudengitele pidasid ingliskeelseid loenguid välisõppejõud Roisin Russ (Saksamaa), Paulina Matyjas Łysakowska (Poola) ning Amin Alizadeh (Iraan/Rootsi). Ettekannetega esinesid Ernesto Sanchis (Hispaania) ning Moskva Plekhanov Russian University of Economics tudengid.

“Rahvusvaheline nädal hea võimaluse tutvustada välispartneritele Eesti kõrgkoole, algatada uusi projekte ning innustada üliõpilasi ja õppejõude mobiilsusprogrammides osalema”, selgitas TTK rahvusvaheliste suhete spetsialist Triin Thalheim.

Lisaks ametlikele üritustele oli kavas ka kultuuriprogramm – külalistele esinesid kohalikud rahvatantsijad, toimus ekskursioon vanalinnas ja KUMU kunstimuuseumi külastus. Nädal lõppes reedel matkaga Kakerdaja rabas.

Rahvusvahelisest nädalast võttis osa üle 50 osaleja 17-st riigist. Esindatud olid Bulgaaria, Hispaania, Iraan, Kreeka, Läti, Leedu, Poola, Pakistan, Rumeenia, Saksamaa, Sloveenia, Slovakkia, Türgi, Tšehhi, Ungari, Ukraina ja Venemaa.


  • Jaga: