Teadusfestivali võitja Nikita Pikkas arendab droone - Tallinna Tehnikakõrgkool

Teadusfestivali võitja Nikita Pikkas arendab droone

3. mail toimunud TTK teadusfestivali võitis robotitehnika õppekava tudeng Nikita Pikkas, kes arendab teede korrashoiuks kasutatavaid droone.

Žürii hindas tööde puhul tudengi esitlemisoskust, töö rakendatavust, innovatsiooni ja avastuslikkust.

Žürii üksmeelsel otsusel parimaks valitud Pikkase töös olid esindatud ka laiemat ühiskondlikku hüve pakkuvad lahendused nagu digitaliseerimine, masinnägemine ja tehisintellekt. Need on žürii eestkõneleja Birgit Linnamäe sõnul rakendatavad valdkondade üleselt ja nende arendamisest on kasu Eesti majandusele tervikuna.

Publikuhääletusel said tihedas häältesajus võidu moetööstuse õppekava tudengid Elerin Kaasik ja Kethlin Visas, kes uurivad ringmajanduse mudeli rakendamist tootmisettevõttes Wendre.

Publiku lemmikule on traditsiooniliselt auhinnaks õhtusöök oma lemmikettevõtjaga. Võitjate sõnul on nende eeskuju moelooja ja jätkusuutliku disaini eestkõneleja Reet Aus.

Selle aasta žüriisse kuulusid TTK nõunike kogu liige ja Trev-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens, Radius Machining tegevjuht, TTK vilistlane Veljo Konnimois, Kodasema tegevjuht Birgit Linnamäe ja TTK majandusainete lektor ja ettevõtja Helen Kiis.

Instituutide valikul olid selle aasta teadusfestivalid kandidaadid järgmised:

Lea Tigalane “Maardu motokrossiraja logistilise plaani loomine ja MM-etapi korraldamine”.
Justus Allemann “Autod arvukuse vähendamise võimalikud meetmed Tallinnas”.
Nikita Pikkas “Droonide rakendamine teede seisukorra hindamises”.
Elerin Kaasik ja Kethlin Visas “Tekstiilijäätmete kaardistamine efektiivsema tekstiilitootmise protsessi organiseerimiseks ettevõttes Wendre AS”.
Aire Mäekivi “Tootmisprotsesside digitaliseerimine Eesti tööstusettevõtetes”.

Festivali videosalvestust saab vaadata TTK YouTube kanalilt SIIN.

Uudised
ja pressiteated