Tehnika tulevikutähed: TTK tudengid võlusid teist aastat järjest Euroopat - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Tehnika tulevikutähed: TTK tudengid võlusid teist aastat järjest Euroopat

Tehnika tulevikutähed: TTK tudengid võlusid teist aastat järjest Euroopat

Euroopa noored tehnikahuvilised õpilased ja tudengid kogunesid hiljuti Portugali Clash of Trades European League võistlusele, kus oma ala tulevikulootused said võimaluse ennast proovile panna. Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengid tõid koju teise koha koos 5000 € suuruse auhinnarahaga, korrates eelmise aasta tulemust.

Clash of Trades on tehnikavaldkonna kutsemeisterlikkuse võistlus, kus osalejad saavad kombineerida oma teadmisi praktilistes katsumustes, demonstreerides nii probleemilahendusoskusi kui ka meeskonnatööd.

Kahepäevasel CNC-töötlemise ja programmeerimise võistlusel on vaja näidata enda parimaid oskuseid. Esimesel päeval antakse tudengitele üllatusdetail, mille programmeerimiseks on aega neil 8 tundi. Teisel päeval tuleb sama aja jooksul lõigata viieteljelistel CNC freeskeskustel toormaterjalist välja ette antud kuju ja mõõtmetega detailid.

Selle aasta võistlusel tuli valmistada kolm detaili, mis moodustasid karika. Karika põhja valmistasid meeskonnad enne võistlust oma koolis ning ülejäänud kaks detaili tuli valmistada kohapeal.

“Sellised võistlused annavad meie tudengitele hindamatu kogemuse ja võimaluse paista silma rahvusvahelisel tasandil,” sõnas võistkonna kapten, TTK masinaehituse õppekava juht Madis Moor. “On uhke näha, kuidas meie tudengid rakendavad loovalt oma teadmisi ja kasvavad sellistes väljakutsetes.”

Moor lisas, et võistluse edukas läbimine on kindlasti üks märkimisväärne samm tudengite erialases arengus ja tuleviku karjäärivõimalustes.

Lisaks programmeerimisele ja töötlemisele, arvestati võistlusel ka meeskondade suurust, tööriistade kulu ning ajakulu. Eesti meeskond kasutas programmeerimiseks 5 tundi ja töötlemiseks 7 tundi.

Järgmine võistlus peaks toimuma tuleval aastal Prantsusmaal, kus on meie tudengitel jälle plaanis osaleda ja ka kolmandal korral auhinnaline koht koju tuua.

Clash of Trades European League võistlusel osales kokku tudengeid kuuest koolist. Riikidest oli esindatud Tšehhi, Leedu, Holland, Portugal, Prantsusmaa ja Eesti.

Uudised
ja pressiteated

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?