TTK disainis vanglaametnikele uued vormiriided - Tallinna Tehnikakõrgkool

TTK disainis vanglaametnikele uued vormiriided

Tallinna Tehnikakõrgkooli moetööstuse õppejõud ja tudeng kavandasid vanglaametnike uued vormirõivad, mis läbivad juba proovikandmist.

“Valminud mudelite näidised on vanglateenistusele üle antud. Praegu toimub proovikandmine, et selgitada rõivaste kandmismugavust tööülesannete täitmisel lõigete, detailide ja materjalide osas,” rääkis moetööstuse õppekava lektor Margit Kuusk.

Lisaks näidistele koostati ka nende tehnilised kirjeldused koos joonistega. Kõige suuremahulisem töö oli Kuuse sõnul uute mudelite väljatöötamine ja näidiste õmblemine. Vormielemente, mille arendus lepingu raames teostati, oli kokku 14 – seitse naistele ja 7 meestele,” lisas Margit Kuusk.

Vanglateenistuse vormiriietuse aluseks võeti politsei ja piirivalveametis kasutusel olevad vormielemendid: polosärk, jope, eemaldatav soojendusvooder, tuulejakk, taktikalised püksid ja vormijakk. Tooteid korrigeeriti vastavalt politseinikelt saadud tagasisidele ja arendati vanglateenistusele sobivaks. “Projektid on tihedalt seotud ja üksteist toetavad ning ressurssi säästvad mõlemale riigiametile,” rääkis Kuusk.

Kuus rääkis, et hetkel on mudelitest töös veel koerajuhi vest ja püksid. Tegemist on täismahus arendusega. valmistatakse näidised, koostatakse lõigete failid ja valmistatakse toodete joonised ja kirjeldused. Töösse on kaasatud rõivaste tehnilise disaini 4. kursuse tudeng Carl-Henry Parts, kes koostab sellest oma lõputöö.

Vanglateenistus sõlmis kõrgkooliga vormirõivaste väljatöötamiseks lepingu mullu, et valmistada ette riigihange uute rõivaste saamiseks, mis mis sobiksid mitmekesiste tööülesannete täitmiseks.

Margit Kuusk (paremal) tudengitega

Uudised
ja pressiteated