TTK ja Islandi tudengid leidsid lahendusi ettevõtete probleemidele - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

TTK ja Islandi tudengid leidsid lahendusi ettevõtete probleemidele

TTK ja Islandi tudengid leidsid lahendusi ettevõtete probleemidele

19.-23. septembril 2022 külastasid Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) üliõpilased ja õppejõud Islandilt Akureyri ülikoolist. Külaskäik toimus projekti  E-CBA raames. 

TTK-st võõrustasid islandlasi humanitaar- ja majandusainete keskuse õppejõud Ülle Aasjõe, Helen Kiis ja Annely Mängel ning teenudmajanduse instituudi lektor Heve Kirikal. Õppenädalal osalesid TK2020 rühma õpilased aine „Strateegiline juhtimine“ raames.

Külastuse eesmärk oli testida projekti E-CBA raames välja töötatud ettevõttepõhiseid kaasuseid, arendada üliõpilaste koostöö- ja suhtlemisoskuseid ning ettevõtte äriprotsesside mõistmist rahvusvahelistes meeskondades.

Nädala jooksul lahendati nii Islandi (Artic Coast Way, Icewear) kui ka Eesti ettevõtete probleemülesandeid (Tele2, Rakvere Lihakombinaat), kellest kahes viimases õnnestus ka kohapeal käia ning ettevõtetega lähemalt tutvust teha.

Kuigi suur osa ajast kulus õppetööle, leiti siiski aega, et ka omavahel paremini tuttavaks saada. Võõrustajad tutvustasid külalistele nii Tallinna Tehnikakõrgkooli kui ka Eesti riiki ja kultuuri. Samuti võeti üheskoos mõõtu kurlingus ning rännati ajas tagasi Rakvere Linnuses.

Õppenädal oli intensiivne, eripalgeline ja väsitav, kuid osaliste arvates igati õpetlik ning kasulik. Üliõpilased väärtustasid võimalust töötada ettevõtete reaalsete probleemidega ning anda oma panus nende lahendamisse.

E-CBA on humanitaar- ja majandusainete keskuse poolt eest veetav (2020-2022) ja Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) Balti teaduskoostööprogrammi poolt rahastatud projekt, mille raames luuakse inseneeria erialade majadusvaldkonna õppetööks korduvkasutatav elektrooniline töövihik Eesti ja Islandi ettevõtet piiriülestest ülesannetest. Kõik, kellel on huvi antud projekti vastu, on oodatud ühendust võtma projektijuht Helen Kiisiga (hekiis@tktk.ee).

Uudised
ja pressiteated