Tule tutvu arhitektuuritudengite innovaatiliste ideedega: TTK avab rakendusarhitektuuri eriala lõputööde näituse - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Tule tutvu arhitektuuritudengite innovaatiliste ideedega: TTK avab rakendusarhitektuuri eriala lõputööde näituse

Tule tutvu arhitektuuritudengite innovaatiliste ideedega: TTK avab rakendusarhitektuuri eriala lõputööde näituse

Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) avab 5. juunil algusega kell 17.00 rakendusarhitektuuri eriala lõputööde näituse ajaloolise väärtusega Lutheri kvartalis. Näitus peegeldab noorte arhitektide loomingulist visiooni ja panust Eesti arhitektuuri tulevikku.

Lõputööde näitus esitleb TTK rakendusarhitektuuri eriala lõpetajate loomingut, keskendudes tänapäeva aktuaalsetele teemadele nagu linnaruumi kujundamine, ühiskondlike hoonete kavandamine, sotsiaalsus ja taaskasutus. Arhitektuuritudengite projektid hõlmavad uuenduslikke lahendusi, et elavdada linnasid läbi uute kogukonnakeskuste loomise ja vanade hoonete uuskasutuse. 

Näitusel ka enda lõputööd “Montessori meetodit järgiv lasteaed Põhja-Tallinnas” esitleva arhitektuuritudengi Karlote Lindvesti sõnul pakub näitus külastajatele unikaalset võimalust tutvuda noorte arhitektide värskete ideede ja lahendustega. “Meie lõputööd käsitlevad ühiskonna jaoks olulisi teemasid ning näitavad, kuidas arhitektuur saab luua paremat ja jätkusuutlikumat elukeskkonda,” ütles üliõpilane.

Lõputööde juhendaja, arhitekt ja professor Tomomi Hayashi arvates näitab käsitletud teemade skaala, kui oluline roll on arhitektuuril inimeste elu toetamisel ja kujundamisel. “Rõõm on näha, et meie rakendusarhitektuuri tudengid on pühendunud lahendama tänapäeva arhitektuurilisi väljakutseid loovalt ja uuenduslikult. Nende tööde mitmekesisus ja sügavus näitab, kui olulist rolli mängib arhitektuur inimeste elukvaliteedi parandamisel ja jätkusuutlike kogukondade loomisel,” märkis professor Hayashi.

TTK rõhub õppetöös digitaalsete tehnoloogiate kasutamisele, pakkudes tudengitele tugevat praktilist ettevalmistust. TTK lõpetajad on tööturul hinnatud, olles valmis töötama nii riigiasutustes kui ka erafirmades tiimi arhitektide, planeerijate ja ehitusspetsialistidena.

Rakendusarhitektuuri eriala lõputöödega saab tutvuda 6.-19. juunini kell 12.00-17.00 Lutheri kvartalis (Vineeri 2/Pärnu mnt 69a). Kõik huvilised on oodatud ka näituse avamisele 5. juunil kell 17.00! Lisaks on võimalus osaleda 6. juunil kell 16.00 TTK õppejõu ja arhitektuuriuurija Karin Pauluse näitust ja Lutheri kvartalit tutvustaval ringkäigul. Ringkäigule saab eelregistreeruda siin.

Facebooki event: https://fb.me/e/2aEa0fx44
Fotod: TTK arhitektuuriinstituudi lõputööde näitus 2024

Näituse lisainfo:
Karlote Lindvest karlote.lindvest@tktk.ee
Carolin Voogla carolin.voogla@tktk.ee

Hanna Rotmeister
kommunikatsioonispetsialist
hanna.rotmeister@tktk.ee
+372 5664 3402

Uudised
ja pressiteated

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?