Sigrid & Mari, TTK vilistlased - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Sigrid & Mari, TTK vilistlased

Tehnikakõrgkooli vilistlased Sigrid ja Mari tegelevad koos pehme jäätise masina rendiga. Kuidas see toimib ja millest nad said idee sellega tegelema hakata, räägivad nad kohe ise lähemalt:

Vaata ise lähemalt siit: https://www.wafpehmejaatis.ee/

Olete mõlemad lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli? Kuidas tagantjärgi koolis oli õppida?

Lõpetasime mõlemad Tallinna Tehnikakõrgkooli mõned aastad tagasi (Sigrid lõpetas 2018. ja Mari 2019. aastal). Käisime tegelikult erinevatel kursustel, kuid õppisime sama eriala: tööstustehnoloogia ja turundus. Meie teed ristusid aga hoopis TTK üliõpilasesinduses, kus me toimetasime terve kõrgkooli aja. 

Lisaks õppetööle on meile mõlemale andnud ka üliõpilasesinduses töötatud/oldud aeg väga häid ja õpetlikke mälestusi. Kindlasti soovitame lisaks õppimisele ka osaleda võimalikult palju tudengielus, sest tahes-tahtmata luuakse selle käigus palju häid kontakte, mis võivad hilisemas elus väga palju kasuks tulla. 

Kuidas kulges teie karjäär pärast kooli?

Meie mõlema karjäärid on kulgenud pärast õpinguid üsna põnevalt, kuid tegelikult töötasime mõlemad ka juba kooli ajal. Praegu tundub küll kuidagi uskumatu, et lisaks õppetööle ja üliõpilasesindusele oli aega ning jaksu käia ka tööl. Ja mis siin salata, me mõlemad lõpetasime kooli üpris heade tulemustega, mis kinnitab seda, et kui tahta midagi ära teha, siis on kõik võimalik!

Kui praegusest karjäärist rääkida, siis oleme selles mõttes üsna erinevates valdkondades tegutsemas, nimelt on Mari terve elu pigem tegelenud turundusega ja Sigrid just tootmise/tööstuse valdkonnaga.

Mari puhul saab öelda, et koroonakriisi tõttu on vast esimene suurem tagasilöök ette tulnud, kuid olles optimistlik, siis iga takistus annab jälle põhjust, et kuskile kaugemale vaadata ja end veel rohkem arendada. Sigrid leidis oma praeguse töökoha tootmises tänu kooli praktikale. Kindlasti ei oleks ta kunagi vaadanud puidutööstuse poole, kui poleks saanud reaalset kogemust. Soovitame läbida kõik praktikad ja anda selle ajal endast 100%.

Tegelete koos pehme jäätise masina rendiga. Kuidas see toimib ja millest saite idee sellega tegelema hakata?

Just! Nüüdseks on WAF Pehme Jäätise ettevõte tegutsenud juba 2 aastat ja seda suuresti Tartus, kuid selle aasta suvest laienesime ning tegutseme ka Tallinnas. Rentimise süsteem on tegelikult äärmiselt lihtne – tuleb meie käest vaid broneerida õigeks ajaks jäätisemasin, meie toome selle kohale, seame valmis, juhendame ning hiljem viime ära. Klientidele jääb vaid jäätise söömise rõõm! Meie valikus on nii klassikalised maitsed, kui ka erilised maitsed otse Itaaliast ning lisaks pakume jäätisele peale ka erinevaid kaunistusi ja kastmeid, millega neid veelgi maitsvamaks teha. Ühesõnaga meie eesmärk ongi pakkuda toredat jäätise elamust nii sünnipäevadele, pulma kui ka kontorisse!

Idee, et sellega tegelema hakata tuli Sigridil kooli ajal ja suuresti sellest, et kodus oli olemas nõukogude-aegne ESTA vahvlimasin ja peas tiirles idee, et võiks hakata ise käsitöövahvleid tootma. Kahjuks aga tol ajal me selleni ei jõudnud ning sinna see jäi. Kuni ühel hetkel tulid mängu hoopis jäätisemasinad, mida esialgu oli vaid üks, et näha, kuidas turg selle vastu võtab. Tänaseks on meil neid juba tunduvalt rohkem ning suudame oma klientide vajadused kenasti täita. Sellest tulenevalt on ka brändi nimi sellise vahvli ehk Waffle alatooniga! Mine tea, ehk kunagi jõuame ka vahvli maailma!

Rääkige mingi põnev seik oma praeguse tegevusega seoses. Millised on olnud kõige põnevamad ja tagant-tõukavad väljakutsed?

Neid “närve kõditavaid” põnevaid seiku on aastate jooksul kogunenud päris palju, küll on kuupäevade osas olnud möödarääkimisi või on klient viimasel hetkel kõnesid ignoreerinud ja me ukse taga oodanud, et mis edasi? Kord on  juhtunud ka olukord, kus oleme masinad üle broneerinud, et vahetult enne üritust tellisime Itaaliast omale ühe uue jäätisemasina juurde, et enda vea tõttu kliendile ära ei peaks ütlema. Kuid oluliselt rohkem on siiski meelde jäänud need rõõmsad ja inimeste siiralt positiivsed tänusõnad, et kuidas meie jäätisemasin on olnud peo hitt või kuidas lapsed jooksevad uksele ja rõõmustavad meid jälle nähes. Sellised emotsioonid on hindamatud! 

Kuidas tunnete, et kool teid tööeluks ette valmistas? 

Raske öelda, et kuidas nüüd kool meid tööeluks ette valmistas, sest nagu enne välja tõime, siis me mõlemad tegelikult juba töötasime kooli ajal ning ka enne kooli tulekut ei olnud tööl käimine meile sugugi võõras. Arvame, et pigem andis kool ja sellega kõik seonduv rohkem spetsiifilisi teadmisi valdkonnapõhiselt. Kindlasti kool laiendas meie silmaringi, suurendas ettevõtlikkust ja andis häid kontakte kogu eluks. 

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?