Prindi

Autotehnika tudengid tunnistati logude kestvussõidul parimateks uustulnukateks06.06.2018

2. juunil lõpetas autotehnika esimese kursuse tudengitest koosnev meeskond võistlusel  „Mannergute mõõduvõtt“ Auto24Ring rajal Pärnus 6-tunnise kestvussõidu võistluse tarbeks mõeldud vana Opel Corsaga ja pälvis parima uustulnuka tiitli.

Meeskonda nimega “Tungraud ja Rooste” kuulusid Kaspar Kaasan, Sander Laiv, Karel Kasper Murumaa ja Kert Päss.

Sander Laivi sõnul oli nende mentoriks võidusõitja Margus Murakas. „Margus aitas meil aru saada, mida peame oma auto juures täiustama, et oleksime edukad ja ei peaks sõitu katkestama. Ilma temalt saadud nippideta poleks me suure tõenäosusega sõitu edukalt lõpetanud. Samuti ei saa märkimata jätta meie enda kooli toetust – meil oli võimalik kasutada sillastendi ja saime ka töökoja meistri näpunäiteid”.

Võistlusel osales seekord ligi 50 võistkonda üle Eesti ning enamik neist lõpetasid sõidu edukalt, kuid oli ka katkestajaid. Osalesid ka maaülikooli ja Järvamaa Kutsehariduskeskuse tiimid. Esikoht läks võistkonnale Need For Speed. Sander Laivi hinnangul on raske öelda, milline oli võitjate edumaa, kuna punkte arvestati erinevat ülesannete pealt. „Samas edestasime võitnud tiimi 22 ringiga ning ka meie ringiajad oli kiiremad kui nendel, samas kogus võitjate meeskond jällegi lisapunkte mujalt“.

„Mannergute võidusõit“ on  6-tunnine testsõit, kus osalev auto ei tohi maksta rohkem kui 700€ ning suur rõhk terve mõõduvõtu raames on lisaülesannetel. Laivi sõnul on nendeks näiteks duellid tiimide vahel, lauajalgpall, käesurumise võistlus ja palju muud. “Suurema osa punkte, mida on võiduks vaja kogubki sõiduväliste tegevustega, aga ilma hästi sõitmata ei saa ka head tulemust“.

2018. aastal peetakse kokku kolm „Mannergute mõõduvõttu“, kaks suvel ja üks sügisel.
Lisainfo: https://www.mannergutemooduvott.ee/


  • Jaga: