Prindi

Ehitusinstituudi tudeng Rainer Vahter pälvis Eesti Betooniühingu preemia01.07.2020

Eesti Betooniühing andis välja 2020. aasta üliõpilaspreemiad, mis on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks, Tallinna Tehnikakõrgkoolist tunnistati parimaks Rainer Vahteri töö, mille juhendajaks olid Martti Kiisa ja Karin Lellep.

„Töö annab praktilise arusaama betooni survetugevuse määramisel kasutatavatest purustavatest ja mittepurustavatest meetoditest ning viimaste kombineerimisel saadud tulemuste mõjust survetugevuse hindamisel.

Lõputöö üheks eesmärgiks ongi viia tehnoloogiast tulenevad võimalused lähemale ehitusalaste otsuste tegemisele ning tõestada, et alati ei ole tingimata vaja kasutada purustavat meetodit, vaid selleks on olemas ka teisi, loodust ning raha säästvaid võimalusi. Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituut on juba alustanud ehitiste seisukorra hindamisel SonReb meetodi kasutamist ning Rainer Vahteri lõputöö tulemusi on võimalik edukalt seejuures kasutada,” selgitas Martti Kiisa.

Betooniühingu preemiate saajad valitakse välja Eesti kõrgkoolide betoonialaste lõputööde hulgast. Võitjad selgitati kolme Eesti kõrgkooli (Estonian Business School, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tallinna Tehnikaülikool) esitatud betoonialaste lõputööde hulgast.

Fotol: Vilistlane ja ehitusettevõtja Kalev Ramjalg preemiaid üle andmas. Autor Raivo Tiikmaa


  • Jaga: