Prindi

Fond annab tehnikainstituudi tudengitele 10 000 dollarit võistlusauto ehitamiseks04.12.2017

Ameerikas rajatud Gene Haas Foundation eraldas Tallinna Tehnikakõrgkooli tehnikainstituudile 10 000 dollarit võistlussõiduki prototüübi ehitamiseks.

Tehnikainstituudi masinaehituse õppetooli juhi Tavo Kangru ja lektor Madis Moori sõnul taotlesid nad toetust Gene Haas Foundationist, et edendada ja muuta TTK inseneriõpet tudengitele põnevamaks.

Gene Haas fondi toetust kasutatakse tudengiprojekti „TTK/EAVA Supermilage Car“ raames, et projekteerida ja valmis ehitada prototüüp-klassi sõiduk, millega tulevikus osaleda ülemaailmsel tudengivõistlusel „Shell Eco Marathon“.

„Shell Eco Marathon“ võistlussarja eesmärk on disainida ja ehitada võimalikult energia-efektiivseid sõidukeid erinevate jõuallikatega.

Projekti juhendajateks on TTK tehnikainstituudi õppejõud Tavo Kangru, Madis Moor, Janis Piiritalo ja Margus Villau. Meeskonnas osalevad tudengid masinaehituse, tehnomaterjalide ja turunduse ning rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse õppekavadelt. Projekti vedajate sõnul ootavad nad liituma huvilisi kõigilt erialadelt.

Gene Haasi fond on loodud 1999. aastal, et toetada tööstusvaldkonna haridust, seda täpsemalt CNC-lõikepinkide programmeerimise ja käsitlemise valdkonnas. Fond pakub toetust õppelaborite arendamiseks, sealhulgas CNC lõikepinkide, rakiste ja lõikeinstrumentide soetamiseks. Teine toetussuund on õppeprotsessi toetus ehk CNC tööpinkide programmeerimine ja käsitlemine.


  • Jaga: