Prindi

Kanada ettevõte ja TTK jätkavad koostööd26.02.2019

Kanada ettevõte Hydromantis ja Tallinna Tehnikakõrgkool jätkavad keskkonnatehnoloogia-alase koostööga, eesmärgiks on täiendada keskkonnatehnoloogia modelleerimislabor joogiveepuhastite simulatsioonitarkvaraga WatPro.

Aasta tagasi sõlmiti kahe organisatsiooni vahel akadeemiline koostöölepe, mis on igale kõrgkoolile suureks tunnustuseks, sest ettevõttel on kindlad nõuded, et hinnatud lepinguni jõuda. Kui pea aasta on TTK üliõpilastele kasutada olnud reoveepuhastite modelleerimistarkvara GPS-X ja SimuWorks, siis sellest aastas täieneb keskkonnatehnoloogia modelleerimislabor joogiveepuhastite simulatsioonitarkvaraga WatPro, mille abil on võimalik projekteerida ja optimeerida joogiveepuhastusprotsesse.

Ringmajanduse ja tehnoloogia instituudi direktori Erki Lemberi sõnul on hea meel, et koostöö jätkub, sest viimane aasta näitas, et modelleerimine ja simulatsioonid on veekäitluse õpetamise näitlikustamiseks väga olulised tööriistad. “Juba maikuus toimub esimene vastav täiendõpe praktiseerivatele inseneridele, sest Eestis on veekäitlust puudutavate puhastusprotsesside dimensioonimine alles algtasemel ja kasutatakse pigem Exceli tabeleid, kui erialaseid tarkvarasid. Kuid igasugune simulatsioon eeldab ka kriitilist mõtlemist, sest tarkvara ei asenda head inseneri, vaid annab oskused probleeme näha”, lausus Erki Lember koostööd kommenteerides.


  • Jaga: