Prindi

Kolme kõrgkooli rektorid tervitavad pidulikult välistudengeid27.08.2018

Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Tallinna Tehnikakõrgkool korraldavad esmaspäeval, 27. augustil kell 19.00 Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis välisüliõpilastele suunatud rektorite ametliku vastuvõtu.
 
Rektorite vastuvõtuga soovivad kolm pealinna kõrgkooli väärikalt tervitada välisüliõpilasi oma kõrgkoolis ja üliõpilaste seas. Kolme rektori vastuvõtt on osa sisseelamisnädalast, kus osaleb kokku üle 70 Erasmus + üliõpilase.

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend tõdes, et inseneeria on piiritu ja piiramatu: „Meid on märgatud, meid hinnatakse ja meie insenerierialasid tullakse igal semestril õppima vähemalt kaheksast erinevast riigist.“
 
„Välisüliõpilased on juba aastaid olnud Sisekaitseakadeemia üliõpilaskonna lahutamatu osa. Oluline on, et välisüliõpilased ja Eesti üliõpilased õpivad koos, õpivad üksteiselt,“ selgitas Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik, miks on oluline välistudengeid pidulikult tervitada.
 
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernitsa sõnul on kolme kõrgkooli koostöös korraldatud tervitusnädalal mitu positiivset omadust: „Esiteks saavad erinevate riikide ja erinevate õppekavade esindajad omavahel tuttavaks, teiseks tutvuvad kolme erineva kõrgkooliga ja kolmandaks saame me koos tutvustada Eesti maad ja meie kultuuri.“
 
Welcome Week nädala raames toimub välistudengitele mitmeid teisigi põnevaid üritusi. Sealhulgas  külastavad kolme kõrgkooli üliõpilased kõiki kõrgkoole, õpivad eesti keelt, saavad ülevaate eesti kultuurist ja elu-olust. Ürituse programmi leiab Sisekaitseakadeemia kodulehelt.

  • Jaga: