Prindi

Patarei arhitektuurikonkursi võitis TTK õppejõu ja vilistlaste osalusel valminud töö22.10.2020

ERR-i uudisteportaali teatel võitis Patarei Merekindluse sisehoovide, klaaskatuste ning välialade arhitektuurikonkursi võitis Hayashi – Grossschmidt Arhitektuuri võistlustöö „Taevakaar“.  Esikoha pälvinud töö valmimises osalesid TTK arhitektuuri instituudi dotsent ja õppejõud Tomomi Hayashi ning vilistlased Andres Ristovi ja Grete Liis Nagelmann.

Patarei Merekindluse omanik Urmas Sõõrumaa ütles uudisteportaalile, et “Patarei Merekindluse näol on tegemist suure avaliku huvi all oleva objektiga ning arhitektidele püstitatud lähteülesanne oli väljakutsuv ja mitmetasandiline. Võidutöö on ainuke, mis suudab ühendada mentaalse idee läbi praktiliste lahenduste ja tähenduste ühtseks tervikuks”.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja Oliver Alveri märkis samas, et  võidutöös kajastatud väga hea välialade ja rannapromenaadi lahendus parandab oluliselt inimeste sidet merega.

ERR-i teatel saab kõigi võistlustöödega alates tänasest tutvuda Patarei Merekindluse Gorži hoovis, mis on avatud iga päev 10-22. Konkursi võitja Hayashi – Grossschmidt Arhitektuuri  hakkab merekindluse sisehoove ning välialasid projekteerima koostöös merekindluse peaprojekteerija Arhitekt 11-ga.

Allikas ERR: https://bit.ly/3maodSL

FOTO: Hayashi – Grossschmidt Arhitektuur


  • Jaga: