Prindi

RKAS kuulutas välja Tallinna Tehnikakõrgkooli Mõdriku üliõpilaselamu-õppehoone arhitektuurivõistluse17.06.2020

Riigi Kinnisvara kuulutas välja Tallinna Tehnikakõrgkooli Mõdriku õppekeskuse üliõpilaselamu-õppehoone arhitektuurivõistluse, mille eesmärk on Mõdriku mõisakompleksi rikastava uue hoone arhitektuurse eskiisi väljatöötamine.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 8. oktoober 2020 kell 15.00. Ideekonkursi preemiafond on kokku 16 000 eurot.

Õppekeskus asub Tiigivahe teel, Mõdriku külas Vinni vallas. Hoone peamine eesmärk on majutada kuni 116 üliõpilast ja külalisi (õppejõude, välisüliõpilasi) ning lisafunktsioonina võimaldada keskuses pakkuda oma köögiga toitlustamist ja võimalust korraldada suuremaid konverentse-seminare. Hoonesse tuleb planeerida ka digitaalne õppe-simulatsiooniruum, kus peab olema vee- ja kanalisatsiooni võimalus. Üliõpilaselamu-õppehoone eeldatav suletud netopind on ca 2400 m2.

Tallinna Tehnikakõrgkooli finants- ja haldusdirektori Tarmo Sildebergi sõnul on õppetöö korraldamisel Mõdrikul oluline tagada üliõpilastele majutusvõimalused, kuna toimiv üüriturg vajalikus mahus puudub. Mõdrikul asub hetkel 1957. aastal valminud üliõpilaselamu, mida on aastate jooksul remonditud, kuid ruumiplaan on jäänud algseks. Tänapäevased energiatõhususe nõuded, hoone elukaare kulud ning üliõpilaste ootused mugavustele ja privaatsusele on aga ajas palju muutunud. Praegune üliõpilaselamu on amortiseerunud ning rekonstrueerimisel puudub majanduslik mõttekus. Seetõttu on mõistlik see lammutada.

Teenusmajanduse instituudi peahoone asub 18. sajandi lõpul valminud Mõdriku mõisas, mis on Virumaa ühe esinduslikuma mõisaansambli erandliku arhitektuuriga härrastemaja. Lisaks peahoonele toimub õppetöö ka teistes mõisakompleksi kuuluvates renoveeritud hoonetes nagu viinavabrik ja tall. Hooned asuvad kenas ja hooldatud mõisapargis, mida ilmestavad väikesed veesilmad.

Riigi Kinnisvara arhitekt Kalle Komissarovi sõnul on avalikud arhitektuurivõistlused sobiv viis kvaliteetse arhitektuuri tellimiseks. „Mõdriku mõisa ajaloolise keskkonna väärtustamiseks tuleb teha väga kaalutud ja kvaliteeti arvestav otsus ning selleks ei sobi hinnapõhiste riigihangete formaat,“ lisas Komissarov.

Žüriisse kuuluvad esimees Lauri Peetrimägi Tallinna Tehnikakõrgkoolist, ehitusnõunik Erik Keskküla Vinni vallavalitsusest, Maarja Kask, Emil Urbel ning Angeelika Pärna Eesti Arhitektide Liidust. Žürii koordinaator on Ivar Lubjak OAAS Arhitektidest.

Ideekonkursil osalemiseks, teavituste saamiseks ja küsimuste esitamiseks läbi e-riigihangete keskkonna peavad osalejad avaldama oma kontaktandmed, registreerudes hangete keskkonnas aadressil:

https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/2058653/general-info

„hankes osalejad“ lehel. Riigihange „Tallinna Tehnikakõrgkooli Mõdriku õppekeskuse üliõpilaselamu-õppehoone arhitektuurivõistlus” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 224563.

2019. aasta sügisel Tallinna Tehnikakõrgkool ja Lääne-Viru Rakenduskõrgkool ühinesid ja selle tulemusena moodustati regioonis TTK Teenusmajanduse instituut, mis asub Mõdriku õppekeskuses Lääne-Virumaal. Teenusmajanduse instituudis omandab rakenduskõrgharidust ca 700 üliõpilast, ettevõtetele ja avalikule sektorile pakutakse rakendusuuringuid, täienduskoolitusi ning nõustamist innovatsiooni- ja arendusküsimustes.


  • Jaga: