Prindi

Toivo Tammik ja arhitektuuriinstituudi vilistlased võitsid kaitseväe kunstikonkursi01.04.2021

TTK õppejõud arhitekt Toivo Tammik ning vilistlased Veiko Vahtrik ja Andres Mägi võitsid Tapa sõjaväelinnaku kunstikonkursi maastikukunstiteosega „Õde ja vend.“

„Tegemist on elegantse minimalistliku teosega, mille mastaapsed skulpturaalsed vormid lõikuvad linnaku maastikusse, luues nii kaks maakunsti objekti, mis ühendavad sõjaväelinnaku kahte suuremat majadevahelist väljakut. Autorite lähenemine on üsna peenetundeline, pakkudes vaatajale esteetilist naudingut, aga ka sotsiaalset ja ühendavat keskkonda linnaku kasutajatele,“ märkis kunstikonkursi žürii liige skulptor Kirke Kangro. Ta lisas, et tööst tõotab tulla linnaku keskkonda ergastav teos, mis toob tegevväelaste, ajateenijate ja liitlasüksuste igapäevasesse keskkonda uut tajuvälja.

„Võidutöö kannab kõige paremini edasi 1. jalaväebrigaadi algset ideed. Tekkiv uus keskkond võimaldab sõdurile teenistuses olles vahetada igapäevaselt oma keskkonda, kus ta saaks oma mõtetele keskenduda või oma lähedastega privaatsemalt suhelda. Võidutöö aitab kaasa meie brigaadi võitlusvõime kasvule,“ lisas 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

Kunstikonkurssi eesmärk oli leida sobivaim ideelahendus Tapa sõjaväelinnaku kasarmute vahelistele rohealadele. Tapa sõjaväelinnak on kaitseväe kõige suurem ja moodsam sõjaväelinnak, milles asuvad ligi 300 hoonet ja rajatist.

Allikas: Riigi kaitseinvesteeringute keskus


  • Jaga: