Prindi

Ülikoolide koostööfestival „Terved linnad“ toob kokku linnauurijad, teadlased ja ettevõtjad19.11.2020

Linnade ja terviseteemalisel Eesti ülikoolide koostööfestivalil uuritakse esinejate ja paneeldiskussioonides osalejatega, kuidas linn ning inimese ehitatud keskkond kujundab ja mõjutab elanike tervist ning toetab nende hakkama saamist.

Festivalil mõtlevad kaasa urbanistid, ettevõtjaid, arhitektid ja planeerijad, kinnisvara-arendajad, tervise-edendajad, disainerid ja linnakodanikud, kelle kujundada on linna tulevik ning inimeste heaolu.

Ettekannetega esinevad Kristjan Port (Tallinna Ülikooli spordibioloogia professor), Kristi Grišakov (linnauurija ja Taltechi linnaplaneerimise lektor), Sandra Särav (Bolti jätkusuutliku arengu juht), Jarek Mäestu (sporditeadlane ja Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna arendusprodekaan), Toivo Tammik (arhitekt ja Tallinna Tehnikakõrgkooli lektor), Johan Tali (arhitekt ja EKA doktorant), Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ning maastikuarhitektid Merle Karro-Kalberg, Karin Bachmann ja Anna-Liisa Unt.

Oma mõtteid heast linnast jagavad lavastaja ja ettevõtja Peeter Jalakas, materjaliteadlane Marek Strandberg, südamearst Margus Viigimaa, geograaf ja Tallinna Ülikooli jätkusuutliku arengu prorektor Helen Sooväli-Sepping, Domus Kinnisvara juhatuse liige Ingvar Allekand, ettevõtja ning Kodasema tegevjuht Birgit Linnamäe, Brand Manuali juht Kaarel Mikkin ja paljud teised.

Festivalil saab jälgida ka põnevaid arutelusid paneelides, mida modereerib ajakirjanik Neeme Raud.

Festivali otseülekannet saab vaadata alates kella 10-st siin: https://bit.ly/32Vfmgo

Festivali kava leiate siit: http://festival.adapter.ee/

Festivali korraldavad Tallinna Tehnikakõrgkool ja Eesti ülikoolide teadlasi ja teadusasutusi ühendav võrgustik Adapter. Adapteri abil saab ettevõtja kiiresti ühendust võrgustikku kuuluvate teadusasutustega, et leida endale koostööpartner.


  • Jaga: