Prindi

Loe, mida mõtlevad teadusfestivalil esinejad enne tuleproovi15.03.2019

21. märtsil kell 11 toimub TTK aulas esmakordselt tudengite teadusfestival, kus kuuest instituudist on esitlemisel üks kõrgkoolis erilist tähelepanu leidnud töö, mis selle autori poolt festivalil avalikult ette kantakse. Kõik osalejad, kes žürii ja publiku ees võistlustulle astuvad on läbinud rahvusvahelise coachi Gleb Maltsevi intensiivkoolituse.

Rõiva ja tekstiili instituudi esindaja Anna Leppik kommenteeris enne võistlust läbitehtud Gleb Maltsevi intensiivkoolitust, kui tavapärasest erinevat, kust oli palju uut õppida. “Oli tunda, et ta on väga suure kogemusega. Tore oli näha, et kõigi osalejate areng oli silmnähtav, kuigi olime lõpuks kõik heas mõttes väsinud”.

Martin Murusalu arhitektuuriinstituudist sõnas, et Gleb Maltsevi koolitus andis tulevaste esitluste jaoks hea kogemuse ja oskuse just läbi personaalsema tasandi oma ideedega läbi murda.

Ehitusinstituudi üliõpilane Vaido Vahter nentis, et tema jaoks oli koolitus mugavustsoonist välja rebiv. „See õpetas, kuidas esineda ning saada tagasisidet oma esinemisele ja see enda kasuks pöörata“.

Martin Sillandi tehnikainstituudist kommenteeris: „Saime ise hästi palju praktilist tööd teha ja harjutada. Panime proovile ja konteksti oma kogemused, tegemist ei olnud kuiva koolitusega, vaid kõik oli loogiliselt ülesehitatud ja lihtne jälgida. Teadusfestivali eel tunnen enda rahulikult, tean nüüd palju paremini, kuidas oma kõne üles ehitada ja vormistada“.

Teadusfestivalil esinevad ka TTK õppejõud, kes auhinnati parimate ettevõtlusalaste tööde kategoorias. Ülevaatlikke lühiettekandeid saab samuti festivalil vahepaladena jälgida, et saada aimu, millist koostööd kõrgkool ettevõtetega teeb.

Festivali parima üliõpilaste uurimistöö selgitab žürii. Eriliseks teeb kogu sündmuse ka see, et žürii liikmed ettevõtjad Andrei Korobeinik, Raivo Vare ja Saku Lätte turundusjuht Airi Freimuth astuvad üles oma isiklikust kogemusest lähtuvate sõnavõttudega, inspireerimaks noori ja julgustamaks neid  kõrgkoolis sündinud ideid ettevõtluses rakendama. 

Tule kohale, sest oma lemmiku poolt saab hääletada! Ela kaasa oma koolikaaslastele ja jälgi koos ettevõtjatest koosneva žüriiga, kuidas esinevad ja presenteerivad oma erialaseid töid laiemale publikule Sinu kaasõpilased!
Päeva juhib ja pinget hoiab üleval Jüri Muttika.


  • Jaga: