Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkooli tudeng oli edukas puiduhäkatonil25.10.2019

4. – 6. oktoobril toimus Eesti Kunstiakadeemias Garage48 Future of Wood makeathon, mille võiduprojekti meeskonda kuulus ka Tallinna Tehnikakõrgkooli keskkonnatehnoloogia ja -juhtimise 2. kursuse tudeng Fred Mühls.

Fred Mühlsi sõnul tegeleb projekt LOCAL CO2, LOCAL OFFSET Eesti metsade jätkusuutlikuse tagamise ja selle heaperemeheliku majandamisega. Žürii hindas enim, millisel projektil oleks kõige suurem mõju nii keskkonnale kui ka reaalsele elule.

„Probleem, mida nägime oli see, et kuna paljud ettevõtted eraldavad CO2-te ning sellega reostavad keskkonda, siis hea lahendus oleks siduda see tänu metsale ja seeläbi hoida keskkonda puhtamana. Selleks viime kokku firma ja erametsaomaniku, mistõttu saab ettevõte keskkonnasõbralikuks ning erametsaomanik saab teenida jällegi passiivset tulu“, selgitas tudeng start-upiks saanud ettevõtmist.

„Selleks, et ettevõte saaks olla kliimaneutraalne, maksab ta läbi meie erametsaomanikule passiivset tulu, et metsa veel alles hoitaks ja seeläbi väheneb firma süsinikujalajälg ning erametsaomanik saab samal ajal teenida, kui puu väärtus veelgi kasvab“, rääkis Mühls.

Võiduprojekt nimega LOCAL CO2, LOCAL OFFSET võitjameeskond sai auhinnaks piletid Latitude59 2020. aasta üritusele ning ka ettevõtte Cleantech ForEst´i eriauhinna – piletid Climathon 2020 üritusele, samuti võideti Tehnopoli eriauhind – piletid rohetehnoloogia konverentsile GreenEST Summit 2020. aasta üritusele.  • Jaga: