Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkoolis on kõne all teeliikluse tulevik09.05.2018

Tallinna Tehnikakõrgkoolis, 9. mail toimuval Liiklusdisaini foorumil räägivad liiklus- ja tehnikaeksperdid ning linnaplaneerijad tuleviku teeliiklusest, intelligentsetest transpordivahenditest ja uuest elukeskkonnast tänase Tallinna näitel.

Alates sügisest Tallinna Tehnikakõrgkoolis avatava uue Transpordi- ja liikluskorralduse eriala õppekava juhi Sven Kreeki sõnul püütakse foorumipäeva lõpuks jõuda arusaamisele, milliseks kujuneb teeliiklus lähemas ja kaugemas tulevikus ning kes ja kuidas peaks ennast selleks ette valmistama.

Foorumipäeva esimene teemablokk käsitleb teemasid tänapäevase sõiduki tehnoloogiatest kuni tulevikuraudtee ja nutikate rongideni. Seminaril keskendutakse aga ka jätkusuutlikule transpordile ning targa tee tehnoloogiatele. Päeva lõpus on kõne all mikrolinnad Tallinna Ülemiste City näitel  ning arutletakse Tallinna linnaruumi üle laiemalt.

Foorumil astuvad ettekannetega ja paneeldiskussioonides teiste hulgas üles Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu, arhitekt Toivo Tammik, Tallinna Tehnikaülikooli lektor ja liiklusekspert Dago Antov, tehnikaajakirjanik Tõnu Ojala ning Scania Eesti AS-i esindaja Jaan Oras.

Sündmuse kava koos teemade ja esinejatega leiate siit: https://www.tktk.ee/event/liiklusseminar-2018?instance_id=2782


  • Jaga: