Prindi

Tööandjad valisid kõrgkoolide parimaks praktikandiks Taavi Salumi Tallinna Tehnikakõrgkoolist29.10.2020

Eesti Tööandjate Keskliidu teatel võitis konkursi Praktik Cum Laude kõrgkoolide kategoorias Tallinna Tehnikakõrgkooli kolmanda kursuse elektritehnika tudeng Taavi Salum, kes sooritas oma praktika Ericsson Eestis.

Ettevõtte sõnul paistab Taavi silma oma järjekindlusega ning oli samas ettevõttes praktikal juba viiendat korda. Iga kord küll erinevas inseneri rollis ja mõtestades, mida tuleb endas veel arendada.

Peamiste tööülesannetena otsis ja parandas Taavi tootevigu, testis tooteid, koostas uue toote elektroonikaskeemi, testis laboris uusi keerulisi tooteid ning toetas ettevõtte globaalseid koostööpartnereid. Ettevõte märkis, et tänu praktikandi analüüsidele vähenes masstootmisesse edastatud toodete tagasipöördumise määr ning lisaväärtus, mis praktikant andis oli muljetavaldav ja nendel on ettevõtte jaoks nii praktiline kui ka rahaline väärtus. „Ericsson võtaks ta kohe ja erandkorras ilma intervjuuta tööle“, märkis ettevõte oma pöördumises.

„Tööandjate jaoks on heade praktikiste oskustega töötajad kulda väärt. Teeme Praktik Cum Laude konkurssi just seetõttu, et neid tublisid inimesi esile tõsta,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. „Tööandjate sõnul oli praktikantidest reaalselt kasu – nad tõid kaasa uusi teadmisi ja elavdasid meeskondi, õpetasid kolleege ning tegid ära hulga vajalikku tööd. Tulu on mõlemapoolne – paljud neist said juba tööpakkumise või kutse naasta praktikale ka tuleval aastal,“ sõnas Aas.

 „Kui õppeasutused ja ettevõtjad panevad oma jõud kokku üheskoos praktikat korraldades, võidavad sellest kõik osapooled, kogu ühiskond. Praktikandid saavad hindamatu kogemuse, mis annab julgust töömaailma sisenemiseks. Ettevõtted saavad töötajad, kelle koolitamises nad ise on osalenud. Koolidel aga on võimalus õppe korraldamisel veelgi enam arvestada ettevõtete vajadustega,“ märkis auhinna üleandmisel haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Viiendat korda toimuval Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Praktik Cum Laude“ osales rekordarv (57) kandidaate, kes saavutasid eelmisel õppeaastal praktika jooksul silmapaistvaid tulemusi. Kandidaate esitasid tööandjad üle kogu Eesti. Auhinnatud praktikandid tulevad siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusest, Ericsson Eestist, Eesti Energiast ja Maarja Külast.

Lisainfot ja sündmuse ülekannet saab vaadata siit: https://www.employers.ee/uudised/selgusid-eesti-parimad-praktikandid/

Foto: Raigo Pajula


  • Jaga: