Prindi

Toyota Baltic toetab Tallinna Tehnikakõrgkooli Lexus RX 450h õppevahendiga05.09.2017

Esmaspäeval, 4. septembril toimunud õppeaasta avaaktusel andis Toyota Baltic AS koolile üle uue õppevahendi – hübriidmaasturi RX 450h.

Uusima hübriidtehnoloogiaga Lexus RX 450h, mille jõuallikateks on nii bensiini- kui elektrimootor, anti koolile üle Toyota Tehnilise Hariduse Programmi koostöö raames. Enimmüüduima hübriidtehnoloogia lisandumine õppeinventari tähistab kooli ja Toyota vahelises koostöös uut ajaloolist verstaposti, mil ajakohane ja laialt kasutuses olev alternatiivne autotehnoloogia on nüüd õppe eesmärgil kättesaadav tulevastele autotehnikutele.

Toyota Baltic AS turunduse divisjoni juhi Marek Maide sõnul iseloomustab tänapäeva autotööstust murrangulised ajad. „Autotehnoloogias on toimumas suured muutused ning autoharidus peab selle muutusega kaasas käima. Hübriidtehnoloogia liidrina soovib Toyota anda oma panuse selle nimel, et autoerialasid õppivad noored saaksid koolis tipptasemel ettevalmistuse, mis vastab Toyota kõrgetele oskusnõutele. RX 450h annab õppuritele võimaluse omandada süvendatult tänapäevase hübriidtehnoloogia teadmisi ja praktilisi oskusi,“ lausus Maide.

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend kommenteeris Toyota ja kooli vahelist koostööd: „Kahe kümnendi jooksul on Tallinna Tehnikakõrgkoolil koostöös Toyotaga olnud palju erinevaid ettevõtmisi ning tagasivaatavalt saab tõdeda, et üliõpilastele ja koolile on olnud see edasiviiv aeg. Toyota oli esimene ettevõte, kes panustas väga aktiivselt TTK õpikeskkonna arengusse ja võimaldas üliõpilastel läbi viia õppepraktikat innovaatilises keskkonnas. Nüüdisajal nimetatakse seda töökohapõhiseks õppeks ja võib öelda, et see algatati meil juba 1990-ndate keskel.“

Tallinna Tehnikakõrgkooli autonduse õppekava juht Henri Vennikas peab uut täishübriidset RX 450h vajalikuks lisanduseks, et ajakohastada õpivõimalusi: „Paljud tänapäeval müüdavad autod on juba hübriidsõidukid ja see suundmus kindlast tulevikus kasvab. Kui tudeng nelja aasta pärast kooli lõpetab, on tal oluline teada kõike, mis puudutab hübriidtehnoloogiat ning sellega kaasnevaid nõudeid.“

Fotol Toyota Baltic turundusjuht Marek Maide (vasakul) ja TTK rektor Enno Lend.


  • Jaga: