Prindi

TTK õppejõu ja vilistlaste töö pälvis Stroomi rannahoone arhitektuurikonkursil esimese koha25.06.2020

Uueneva Stroomi ranna rannahoone arhitektuurikonkursil pälvis esikoha TTK õppejõu Tomomi Hayashi ning vilistlaste Jüri Nigulase ja Grete Liis Nagelmanni võistlustöö „Rannahoov“.

Ajalehe „Pealinn“ sõnul näevad võidutöö autorid Tomomi Hayashi, Grete Liis Nagelmann, Jüri Nigulas, Juhan Tappert ja Mirko Traks arhitektuuribüroost HG Arhitektuur ja Maastikuarhitektuuribüroo KINO uut rannahoonet õhulise ja multifunktsionaalsena.

Žürii esimehe ja Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul sai kaalukeeleks väljapakutud arhitektuurse lahenduse multifunktsionaalsus, mis võimaldab pakkuda hooajalisi vaba aja tegevusi aastaringselt nii sise- kui ka välisruumides. Lisaks toetab hoone ja maastiku terviklik ning elegantne arhitektuur parimal viisil mere ääres viibimist ja kõnetab ümbritsevat looduskeskkonda,” ütles žürii esimees ja Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

“Nägime palju vaeva, et kõik rannahoonele omased vajadused ja ootused oleksid rahuldatud. Õhulisuse ja läbipaistvuse tekitamiseks on meil materjali jaoks mitmeid valikuid, aga soovime kasutada nö saledamat elementi,” sõnas „Pealinnale“ Hayashi. Arhitektide sõnul läks esialgsest ideest lõpliku valmis visioonini aega kaks kuud.

Viidatud artikkel asub täismahus siin: https://bit.ly/2NshoMX


FOTO: Pealinn


  • Jaga: