Prindi

TTK viis Kehra gümnasistid luksusautode tehasesse preemiareisile27.03.2017

Tallinna Tehnikakõrgkool premeeris mullu novembris toimunud Goldbergi masina ehitamise võistluse võitnud Kehra gümnaasiumi õpilasi ja nende juhendajat reisiga Rootsis asuvasse luksusautosid tootvasse Koenigseggi tehasesse, kus eksklussiivsete autode ehitamisega tegelevad ka TTK vilistlased.

Goldbergi masina ehitamise võistluse korraldaja lektor Anneli Ramjala sõnul oli külastuse tipphetkeks kohtumine Christian von Koenigsegg´iga. „Tegevjuhina on ta iga päev tehases, erandiks on vaid päevad, kui toimuvad autonäitused ja klientidega kohtumised“, rääkis Ramjalg. „Kohtumisel tutvustasime Christianile TTK prokjekti “Sada sammu inseneerias”, rääkisime Goldbergi masina ehitamise võistlusest ja tutvustasime Kehra gümnaasiumi võistkonna liikmeid Erik Vornat, Albert Sikka, Renet Roosi ning juhendajat Toomas Tannet.

Koenigseggi tehases töötab hetkel kaheksa eestlast, nendest kuus inseneridena ja kaks sadulseppadena. Külalistele tutvustati ka hetkel tehases valmivat autot, mille põhivärvideks on sinine, must ja valge. Seda värvi materjalist valmib kahe eestlasest sadulsepa käe all luksuslik polsterdus. Auto suundub peagi New Yorki autonäitusele.

Koenigseggi autodel on palju tehnilisi uuendusi, mis asjatundjate sõnul on märkimisväärsed ja millest võib tulevikus saada norm ka tavaliste autode juures.Teiste seas aitavad uuendusi välja mõelda ja ellu viia ka Tallinna Tehnikakõrgkooli vilistlased ja endised tudengivormeli meeskonna liikmed.

Novembris toimunud Goldbergi võistlusel osalesid üle Eesti kaheksa gümnaasiumi võistkonnad.

 


  • Jaga: