Prindi

TTK vilistlaste ja lektori võistlustöö loob Tartusse Korstna väljaku09.04.2018

Tartu kesklinnas asuva endise keskkatlamaja kvartali planeeringuvõistluse esimese etapi võitjate hulka tuli TTK õppejõu Toivo Tammiku arhitektuuribüroo Ansambel AB tööga „Liivakell“, autoriteks Tammik ning arhitektuuriinstituudi vilistlased Veiko Vahtrik ja Andres Mägi.

Võistlusala asub Tartu kesklinnas Turu ja Väike-Turu tänava ning Emajõe vahelisel alal ligi 3,5 hektaril. Kvartalisse on kavandatud spaa-hotell ning bürood ja korterid. Tartu linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjus ütles, et katlamaja territooriumi väljaarendamise eesmärk on linna keskuse ja Emajõe äärse ala atraktiivsemaks muutmine. Linna üldplaneeringu alusel on tegemist valdavalt ärimaaga, planeeringualal on hea juurdepääs nii tänavalt kui ka Emajõe äärselt kallasrajalt.

Toivo Tammiku sõnul on vana katlamaja kvartal ja seda ümbritsev maa-ala läbi planeeritud eelmistel kümnenditel ning hoonete vaheline avalik ruum kõikuva kvaliteediga, meenutades äärelinna kaubanduskeskuste keskkonda. „Sisuliselt lõikab see kesklinna jõest ära, silma torkab ka kergliiklusteede poolik lahendus“, märkis Tammik.

Tammik, Mägi ja Vahtrik loovad võimaluse kergliikluse kulgemiseks piki jõekallast. Katlamaja kvartalis toimub see nii kaldapromenaadil kui ka piki laiendatud jalakäigualaga Turu tänavat. Kvartali keskel paikneb säilitatav katlamaja korsten ning tekkiv Korstna väljak saab kvartali sõlmpunktiks. Töös tegeletakse põhjalikult ka kvartali avamisega naaberaladele ning lõpptulemusena näevad töö autorid ka paremat ja inimsõbralikumat ühendust ka Karlova ja Ülejõe linnaosade vahel.

Arendaja Giga Investeeringud ja Tartu linnavalitsuse välja kuulutatud konkursile laekus kümme tööd, millest žürii valis välja kolm parimat. Võitjate hulka tulid veel tööd «Mikro-Makro» (OÜ Kauss Arhitektuur, autorid Urmo Mets, Lisette Tiirik) ja «Lõpused» (OÜ Arhitekt Must, autorid Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Sander Paling, Heleriin Vaher). Konkursi lõplik võitja selgub mai lõpus. 

Konkurssi ja võistlustöödega saab lähemalt tutvuda siin: https://www.tartu.ee/et/katlamaja-kvartali-planeeringuvoistlus


  • Jaga: