Prindi

Tudengi lõputöö tunnistati Balti arhitektuurikoolide üheks parimaks22.10.2018

Reedel, 19. oktoobril Eesti Kunstiakadeemias toimunud Baltimaade arhitektuurikoolide
parima lõputöö selgitamisel läks esikoht rakendusarhitektuuri ja bakalaurusetööde (Lätis ja
Leedus on arhitektuuriõpe veel kaheastmeline) tasemel jagamisele – rahvusvaheline žürii tunnistas parimateks ja premeeris 250 euroga Tallinna Tehnikakõrgkooli lõpetanud ja EKAs õpinguid jätkava Sten Vendiku töö “The Garden of Remembrance in Paevälja” ja Vilniuse Gediminase Tehnikaülikooli arhitektuuriosakonna lõpetanud Gabija Rutkūnaitė projekti “Senior residence in Skaudvile”.

Aasta parimaks magistritööks hinnati juunis EKA lõpetanud Arvi Andrersoni töö “Common Central-Estonia”. Preemiasumma suurus oli 500 eurot.

Näituse kuraator Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuriinstituudi direktor Hindrek Kesler sõnas konkurssi kommenteerides, et seekordsele ülevaatusele esitatud töödest eristusid Eesti koolide lõpu- ja diplomitööd selgelt oma ühtlase kõrge taseme poolest, kusjuures Sten Vendiku sakraalse teemaga projekt üllatas kõiki oma küpse ja tundliku käsitlusega.

Žüriisse kuulusid Andro Mänd Eestist (EAL asepresident, Salto AB, Hoov AB), urbanist Levente Polyak Ungarist, Reinis Liepiņš Lätist (“Sudraba arhitektūra”),  ja Markas Grinevičius Leedust (NO Architects).

BAUA Awards 2018 toimus tänavu juba kuuendat korda ja teist korda Eestis. BAUA (Baltic Architects Unions Association) on ühendus, millena kuulutakse ka üleilmsesse arhitektide liitu UIA-sse (International Union of Architects).

Võistlustöödest ilmus ka veebikataloog. Vahetult saab näitusega tutvuda EKA II korruse fuajees novembri alguseni.

 


  • Jaga: