Prindi

Uuring: enamik TTK lõpetajaid leiab töö paari kuu jooksul14.09.2018

CV Keskuse läbi viidud uuringu põhjal leiab 75 protsenti TTK lõpetajatest töö paari kuu jooksul, kirjutab Postimees Majandus24.

Kõrgharitud töötajate seas korraldatud uuringu tulemusel selgusid kõrgkoolid ja õppekavad, mis aitavad leida tööd kõige kiiremini. CVKeskus.ee uuringule vastas 1777 kõrgharidusega töötajat. Erialade lõikes leidsid töö kõige kiiremini tööotsijad, kes lõpetasid õenduse, tervise ja heaolu, infotehnoloogia, hariduse või arhitektuuri ja inseneriteaduste erialadel.

Kõige kiiremini leiavad töö IT kolledži ja Tallinna ning Tartu tervishoiukoolide lõpetajad, uuringu tabelis kolmandal kohal on Tallinna Tehnikakõrgkool.

„Uuringust selgus, et 67 protsenti küsitletud kõrgharidusega töötajatest leidsid töö kuni paari kuu jooksul pärast kooli lõpetamist. Kõigest kuuel protsendil vastanutest läks tööotsingutega kauem kui aasta,” kommenteeris CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

„Töökoha otsinguid ei alustatud aga alles pärast lõpuaktust – suur osa vastajatest märkis, et tegi osaliselt tööd juba kooli kõrvalt. Kõigest iga viies vastaja (19 protsenti) väitis, et ta ei töötanud õpingute ajal isegi mitte osalise ajaga. See näitaja viitab, et paljud õpilased mõistavad, kuivõrd oluline on hea töö leidmiseks peale teadmiste ka praktilist kogemust saada.”


  • Jaga: