Jaagup Abel, tootmine ja tootmiskorraldus

Jaagup Abel, tootmine ja tootmiskorraldus

Jaagup, kes õpib kolmandal kursusel tootmist ja tootmiskorraldust ning töötab autotootmise tehases tootmisjuhina, ütleb, et kõige olulisem on julgus!

Kuidas eriala valisid?

Enne kõrgkooli astumist kohtusin ühe tootmisjuhiga, kes oli just alustanud töötamist uues ettevõttes ja rääkis nendest probleemidest, mis tal hetkel on. Need tundusid nii huvitavad, et oleks soovinud ka ise nendes osaleda, neid lahendada. Hakkasin uurima, kus saaksin tootmisjuhiks õppida, misjärel leidsin Tallinna Tehnikakõrgkooli ja nüüd olen siin ning olles ka tootmisjuht autotootmise tehases.

Millega Sa tööalaselt tegeled?

Minu ülesandeks oli alguses tootmisprogrammi väljatöötamine ja selle sobitamine meie tehasega ning selle juurutamine. Hetkel tegelen tootmise ruumi paigutuse loomisega. Lisaks kuuluvad minu töö hulka erinevate manuaalide koostamised.

Mida sinu töö on sulle õpetanud?

Olles olnud praktikal ABB-s tootmisplaneerijana ja nüüd tootmisjuhina praeguses ettevõttes, olen aru saanud, kui tähtis on julgus ja eksimine. Julgus küsida abi, julgus võtta vastu otsuseid ja julgus anda ülesandeid ka teistele inimestele. Julgus on nii oluline! Ühe väga tähtsa töövõimaluse olen saanud just ise pöördudes ja täiesti suvaliselt küsides, ilma et neil oleks olnud töökuulutust. Ja eksimine samamoodi – olen palju vigu teinud tööelus, aga neid on oluline analüüsida ja seejärel nendest õppida.

Millised on olnud kõige põnevamad ja tagant tõukavad väljakutsed?

Kõige põnevam väljakutse oli ABB-s, kui pidin juhendajat asendama kolm nädalat. Nendel nädalatel pidin ma ise võtma vastu otsuseid, suhtlema projektijuhtidega, viima läbi koosolekuid ja ka andma tagasisidet, miks ma selliseid otsuseid tegin. See kõik oli nii põnev, et kui juhendaja tuli puhkuselt tagasi, ei tahtnudki ma enam seda tööd talle nii väga tagasi anda. 

Oled oma töökohal kindlasti väga palju arenenud – milline on see teekond olnud?

Alguses oli väga harjumatu, kõik uued programmid, inimesed – nendega harjumine. Usun, et meeskonda sulandumine on alati kõige keerulisem uued töökoha puhul. Aga kui sellest üle saada, siis hakkavad asjad iseenesest juhtuma ja saab töökohta ka reaalselt nautida. Koolis antavad õppeained on üllatavalt palju kaasa aidanud ka tööelus, olen ka õppejõududega saanud palju arutada oma töökohta puudutavaid teemasid.

Mis sisustab sinu vaba aega?

Vahel võtan endale liiga palju kohustusi ja vaba aega väga ei olegi. Kuna olen üliõpilasesinduse juhtkonnas, läheb üsna palju vaba aega sellele kohustusele. Muidu üritan leida aega oma pere jaoks, liigutada ennast, pikad jalutuskäigud, jõusaalis käimine ja piljardi mängimine kuuluvad selle hulka, mida naudin. Meelistegevusteks on igasuguste uute asjade õppimine erinevates programmides – videotöötlus, CAD programmid jne.

Tagasi ankeetide juurde