Jaagup Abel, tootmine ja tootmiskorraldus III kursus - Tallinna Tehnikakõrgkool

Jaagup Abel, tootmine ja tootmiskorraldus III kursus

Jaagup Abel, tootmine ja tootmiskorraldus III kursus

Jaagup, kes õpib kolmandal kursusel tootmist ja tootmiskorraldust ning töötab autotootmise tehases tootmisjuhina, ütleb, et kõige olulisem on julgus!

Kuidas eriala valisid?

Enne kõrgkooli astumist kohtusin ühe tootmisjuhiga, kes oli just alustanud uues ettevõttes ja rääkis nendest probleemidest, mis tal parajasti on. Need tundusid nii huvitavad, et oleksin soovinud ka ise neid lahendada. Hakkasin uurima, kus saaksin tootmisjuhiks õppida, misjärel leidsin Tallinna Tehnikakõrgkooli ja nüüd olen siin. Samal ajal töötan tootmisjuhina autotootmise tehases.

Millega Sa tööalaselt tegeled?

Minu ülesandeks oli alguses tootmisprogrammi väljatöötamine, selle sobitamine meie tehasega ja juurutamine. Praegu loon tootmise ruumi paigutust. Lisaks kuulub minu töö hulka manuaalide koostamine.

Mida sinu töö on sulle õpetanud?

Olles olnud praktikal ABB-s tootmisplaneerijana ja nüüd tootmisjuhina praeguses ettevõttes, olen aru saanud, kui tähtis on julgus ja eksimine. Julgus küsida abi, julgus võtta vastu otsuseid ja julgus anda ülesandeid ka teistele. Julgus on nii oluline! Ühe väga tähtsa töövõimaluse olen saanud just ise pöördudes ja täiesti suvaliselt küsides, ilma et neil oleks olnud töökuulutust. Ja eksimine samamoodi – olen tööelus palju vigu teinud, aga neid on oluline analüüsida ja seejärel nendest õppida.

Millised on olnud kõige põnevamad ja tagant tõukavad väljakutsed?

Kõige põnevam väljakutse oli ABB-s, kui pidin kolm nädalat juhendajat asendama. Nendel nädalatel pidin ise võtma vastu otsuseid, suhtlema projektijuhtidega, viima läbi koosolekuid ja andma ka tagasisidet, miks ma selliseid otsuseid tegin. See kõik oli nii põnev, et kui juhendaja puhkuselt tagasi tuli, ei tahtnudki ma enam seda tööd talle nii väga tagasi anda. 

Oled oma töökohal kindlasti väga palju arenenud – milline on see teekond olnud?

Alguses oli väga harjumatu, kõik uued programmid, inimesed – nendega harjumine. Usun, et meeskonda sulandumine on uue töökoha puhul alati kõige keerulisem. Kui sellest aga üle saada, hakkavad asjad iseenesest juhtuma ja saab töökohta ka päriselt nautida. Koolis antavad õppeained on üllatavalt palju kaasa aidanud ka tööelus, olen ka õppejõududega oma töökohta puudutavaid teemasid palju arutada saanud.

Mis sisustab sinu vaba aega?

Vahel võtan endale liiga palju kohustusi ja vaba aega väga polegi. Kuna olen üliõpilasesinduse juhtkonnas, läheb üsna palju vaba aega sellele kohustusele. Muidu üritan leida aega pere jaoks, ennast liigutada, teha pikki jalutuskäike, käia jõusaalis ja mängida piljardit – neid tegevusi naudin. Kõige rohkem meeldib mulle programmides uusi asju õppida – videotöötlus, CAD-programmid jne.