Angela Nemvalts, transport ja logistika, IV kursus - Tallinna Tehnikakõrgkool

Angela Nemvalts, transport ja logistika, IV kursus

Angela Nemvalts, transport ja logistika, IV kursus

Kust said informatsiooni Tallinna Tehnikakõrgkooli kohta?

Sain gümnaasiumist märkmiku, kus olid kirjas kõik Eesti koolid, kuhu saaksin edasi õppima minna. Guugeldasin koole ja uurisin, kas neil on erialasid, mis mind huvitaksid. Tallinna Tehnikakõrgkooli puhul jäigi silma just transport ja logistika ning otsustasin katsetele minna.

Miks valisid just logistika eriala?

Tegelikult oli mul plaanis minna õppima õpetajaks. Igaks juhuks kandideerisin koolidesse, mille vastu mul vähegi huvi oli. Nii esitasin avaldused näiteks Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kui ka Mereakadeemiasse – sellel hetkel ei teadnud ma logistikast veel väga midagi. 

Logistika õppekava sisseastumistestil läks mul halvasti, kuna tundsin, et ei teadnud vastuseid. Küll aga äratas just see test huvi minus eriala vastu. Kuigi olin õpetaja erialale sisse saanud, otsustasin siiski logistika kasuks. 

Mis Sulle õppekava ja kooli juures kõige rohkem meeldib? 

Üks suur määraja logistika eriala valikul oli see, et õppekavas on ette määratud mitu praktikat. Minu meelest õpib kõige rohkem just praktikal, sest seal peab õpitut rakendama.

Samuti pakub kool erinevaid võimalusi olla aktiivne. Olgu selleks spordiga tegelemine või kooliellu panustamine. Nii olen mina näiteks tuutor. Tuutorite programmiga saan osa võtta ürituste korraldamisest ning olla kaudselt seotud Üliõpilasesinduse tegemistega. Kool laseb olla väga aktiivne!

Mis on kõige lahedam projekt, milles osalenud oled? Miks just see?

Ikka Logistikaseminar. Mul puudus suure ürituse korraldamise kogemus. Rõõm oli näha lõpptulemust peale mitut kuud sinna panustamist. Seminar on mulle palju kogemust andnud ning muutis ka kursuse kokkuhoidvamaks.

Palun üks hea soovitus teistele tudengitele!

Tüüpiline soovitus – ärge jätke töid viimasele minutile. Alustage võimalikult varakult, et ülesanne saaks valutult läbitud. Mul endal on küll kooli lõpetamine käsil, aga äkki jõuab veel varsti see arusaam ka mulle kohale.