Evelin Tarro, transpordi ja logistika vilistlane - Tallinna Tehnikakõrgkool

Evelin Tarro, transpordi ja logistika vilistlane

Evelin Tarro, transpordi ja logistika vilistlane

Evelin räägib muuhulgas, kuidas ta sai Erasmuse raames Saksamaal välispraktika kaudu virtuaalse töökoha.

Millisel erialal õpid?

Olen transpordi ja logistika 4. kursuse tudeng. Ma valisin selle eriala, sest käisin 16-aastaselt ühes väikses sadamas laevatuuril ja nägin seal konteinereid ning need hakkasid mulle meeldima. Ütlesin vennale, et hakkan tulevikus konteineritega tegelema, mille peale vend naeris, aga siin ma olen. Olen oma valitud erialaga väga rahul.

Mis motiveerib sind õppima?

Esiteks mulle väga meeldib see, mida õpin. Leian, et igast asjast on midagi õppida ja kaasa võtta. Isegi nendest asjadest, mida ei taha teha. Kui mul on selge eesmärk silme ees, siis keskendun sellele ja teen oma asjad ära, kas ma tahan või ei taha. Kuskil on sisemine motivatsioon, mis sunnib edasi liikuma.

Oled ka tuutor. Kuidas tekkis mõte tuutoriks hakata ja mis see kogemus sulle andnud on?

Mulle on alati meeldinud inimesi aidata ja leidsin, et tuutoriks olemine on hea viis seda teha. Sellepärast otsustasin juba esimesel kursusel end tuutorina proovile panna. Ma ei oodanud, et see kogemus toob mulle nii palju positiivseid emotsioone. Olen leidnud palju sõpru nii teiste tuutorite hulgast kui nende seast, kelle tuutoriks olen ise olnud. Väga tore on kuulda, et minu tugi on aidanud esmakursuslastel esimesel õppeaastal hakkama saada või et kui öeldakse, et kooli peale mõeldes tulen mina esimesena meelde. Selline tagasiside on väga motiveeriv ja suurendab soovi jätkata.

Eelmisel kevadel plaanisid Erasmuse raames Saksamaale välispraktikale suunduda, aga koroonapandeemia tõttu osalesid hoopis virtuaalselt. Mis see kogemus on sulle andnud?

Tänu välispraktikale sain endale töökoha. Töötan pragu virtuaalselt saksa ettevõttes HHLA International, kus suvel praktikat tegin. Praktikakoha leidsin tänu eelmisele praktikale sama ettevõtte Eesti tütarfirmas. Algselt oli muidugi plaanis Saksamaale kohale minna, aga koroonapandeemia tõttu jäi plaan katki. Õnneks pakkus ettevõte ise võimalust praktika virtuaalselt sooritada ja peale praktika lõppu jäin nende juurde sama projekti juurde tööle. Mul on vedanud, sest see projekt on just see, mida teha tahtsin.

Milline on see teekond olnud? Kuidas oled töökohal arenenud?

Projektimeeskond on väga suur, liikmeid on kokku kolmest eri riigist. Meeskonda sulandumine oli alguses kõige suurem väljakutse, aga tunnen, et olen sellega hästi hakkama saanud. Mind usaldatakse ja tunnen end osana meeskonnast, kuigi tegelikult töötan mitme tuhande kilomeetri kaugusel üksi oma arvuti taga.

Valdkond on väga spetsiifiline ja alustades puudus mul põhjalik arusaam spetsiifikast, sest neid teemasid koolis sügavuti ei käsitleta. Alguses oli väga raske ja oli palju, mille kohta pidi üle küsima. See oli päris raske, sest virtuaalselt töötades ei ole võimalik korraks kellegi juurest läbi astuda ja midagi täpsustada. Tegime spetsiaalselt koosolekuid, et saaksin tekkinud küsimusi esitada. Aega tuli maksimaalselt ära kasutada. Tuleb ise olla julge ja pealehakkaja, kuid tahad edasi areneda.

Millisena näed oma arengut ja tulevikku?

Tulevikus tahan jätkata sama teed, millel praegu olen. Mõnda aega tahan kindlasti veel samas ettevõttes töötada, sest töö on põnev ja pakub palju arenguvõimalusi. Seni on koostöö olnud hästi sujuv. Pean veel kindlasti mingeid külgi ja oskusi endas arendama, näiteks IT-alased teadmised on hetkel pigem puudulikud.

Mis su vaba aega sisustab?

Palju aega läheb õppimisele ja veedan palju aega arvuti taga. Et mitte päris pähe ära kaduda, käin vähemalt kolm korda nädalas jõusaalis ja liigutan ennast. Lisaks meeldib mulle väga autoga sõita. Istun lihtsalt autosse ja sõidan vastavalt tujule sinna, kuhu tee viib.