Prindi

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uue kontserdi- ja teatrimaja arhitekt on TTK õppejõud Toivo Tammik01.10.2019

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uue, 482 inimest mahutava kontserdisaali, 130 istekohaga black boxi ning 21 õppeklassiga kontserdi- ja teatrimaja arhitektid on Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuri instituudi õppejõud Toivo Tammik ja Mart Rõuk arhitektuuribüroost Ansambel AB ning Kalvi Voolaid.

EMTA sõnul on tegu tipptasemel hoonega, mida ehitati 1,5 aastat ja see läks maksma ligikaudu 12 miljonit eurot.

6000-ruutmeetrise kontserdi- ja teatrimaja asub Tallinnas Sakala ja Tatari tänava nurgal. Hoone keskseks osaks on läbi nelja korruse ulatuv 482 istekohaga kontserdisaal, mis sobib eelkõige klassikalise muusika, aga ka muude muusikastiilide esitamiseks. Kahe rõduga saali pääseb akadeemia peahoonest ning lisaks eraldi Sakala ja Tatari tänavalt, et saali saaks paindlikult kasutada nii õppetööks kui ka avalikeks sündmuseks. Ligi poole tuhande kohaga kontserdisaali Tallinnas praegu ei ole, nii et uus maja täidab selle tühimiku.

Läbi kolme korruse ehitati 130 pealtvaatajat mahutav black box, mida hakkavad kasutama lavakunstitudengid ja džässmuusikud. Viiekordsesse soklikorrusega hoonesse rajati 21 õppeklassi, mille seas on ka multimeediakeskus ning džässiklass. Kontserdi- ja teatrimaja kõik korrused ühendati kõrvalasuva akadeemia peahoonega.

Hoone projekteeris AS Resand. Saalide sisearhitektuuri autor on Aivar Oja FraDisain OÜst ning akustikaprojekti tegi Linda Madalik koostöös Taani akustikabürooga Gade&Mortensen Akustik. Hoone ehitas Nordlin Ehitus AS ning omanikujärelvalvet tegi Tallinna Linnaehituse AS.


  • Jaga: