Eesti spetsialistid uurisid Soome rohetehnoloogiaid - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Eesti spetsialistid uurisid Soome rohetehnoloogiaid

Eesti spetsialistid uurisid Soome rohetehnoloogiaid

Roheoskuste programmi raames külastas Eesti mootorsõidukite, laevandus- ja lennundustehnika töörühm 6.-8. mail Soome ettevõtteid ja kõrgkoole, et vahetada teadmisi ja kogemusi rohepöörde rakendamises. Visiit toimus Euroopa Liidu taasterahastu NextGenerationEU projektide raames, mille eesmärk on edendada roheoskusi ja jätkusuutlikku arengut.

Õppereis oli osa roheoskuste programmist, millega arendatakse Tallinna Tehnikakõrgkoolis nii tasemeõppe kui ka täienduskoolituse õppekavasid. Programmi tegevused keskenduvad ettevõtete rohepöörde toetamisele, roheoskuste integreerimisele kutsestandarditesse ning mikrokvalifikatsiooni õppe pakkumisele.

Delegatsioon külastas mitmeid ettevõtteid, teiste seas ABB Marine Azipod tehast, mis on tuntud oma innovaatiliste laevanduslahenduste poolest, Turu rakenduskõrgkooli, Wärtsilä Maa- ja Mereakadeemiat ning Aalto ülikooli.

Kohtumisel tutvustati roheoskuste programmi tulemusi, arutleti jätkusuutlikkuse õpetamise üle ning vahetati informatsiooni käimasolevate koostööprojektide kohta.

TTK arendusprorektor Tarmo Sildebergi sõnul andsid külastused olulist infot ka ettevõtete koolitusvajaduse ja ringmajanduse ärivõimaluste osas, mis aitab kaasa õppekavade edasisele arendamisele.

Õppereis sai teoks Euroopa Liidu NextGenerationEU taasterahastu vahenditele, konkreetsemalt taaste- ja vastupidavusrahastu reformi „Ettevõtete rohepööre“ investeeringu projektist, mis on suunatud roheoskuste arendamisele ettevõtluses.

Fotol: Eesti delegatsioon Aalto ülikoolilinnakus.

Uudised
ja pressiteated

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?