Prindi

Etnoloog Vabariigi aastapäeva eel: peame ühendama erinevaid inimesi22.02.2017

Etnoloog Marju Kõivupuu rääkis kolmapäeval TTK Eesti Vabariigi 99ndale aastapäevale pühendatud aktusel numbri 9 maagilisest tähendusest, osutades, et üheksa sümboliseerib numbrimaagias ühendavust, säilitamist ja humaansust.

Kõivupuu meelest on 100nda aastapäeva künnisel Eesti jaoks kõige olulisem ühendada erinevaid inimesi ja säilitada nii väikese rahva jaoks maailmas unikaalseid asju nagu rahvuskeel ja selles antav haridus. Kõivupuu sõnul peaksime ühendama nii erinevaid etnilisi kui ka sotsiaalseid gruppe. Säilitades keelt ja kultuuri ning teadvustades, kui vähe meid tegelikult on, ei tohiks ära unustada inimlikkust:  „Me tihti osundame sellele, mis on valesti ja see tegelikult sulgeb meid omaenda kogukonna eest. Tuleks pidada meeles, et head asjad saavutame me alati koos tehes, aga on eestlaslik, et niipea kui kellelgi hakkab hästi minema, siis me tõmbame „ta lendu“ tagasi.“

Kõivupuu märkis, et iga rahvas vajab ka müüte ja kangelasi ning tõi välja ka märksõnad, mida tema meelest võiks kasutada eestlasi väliskülalistele tutvustades. Näiteks sobiksid meri, töö, loodus ja mets, head sõnad ja elukeskkonna turvalisus.


  • Jaga: