Prindi

Iisraeli tippülikool Technion ootab Eesti tudengeid vahetusüliõpilasteks15.10.2018

Tänasest 12. novembrini saavad ehituserialade, masinaehituse ja keskkonnatehnoloogia tudengid kandideerida vahetusüliõpilaseks Iisraeli, TTK Erasmus+ partnerkooli Technion – Iisrael Institute of Technology.

“Technionist on välja kasvanud Nobeli preemia väärilisi teadustöid, linnakus võib kohata külalistudengeid Massuchettsi Tehnoloogiainstituudist ning maailmapildi avardamine kultuuriliselt sedavõrd keerukas keskkonnas on omaette põnev väljakutse,“ iseloomustas Technioni TTK vilistlane Siim Nuder, kes viibis Iisraelis vahetussemestri 2017. a kevad-suvel.

Lisaks tõi Siim Nuder välja, et kooli kolm professorit on teadustööde eest välja teeninud Nobeli preemiad ning Technioni vilistlane Dan Moran leiutas ja patendeeris 1999. aastal USB mälupulga.

Technion kuulub maailma parimate ülikoolide hulka, olles üldarvestuses 247. kohal ja tehnika-aladel 50 esimese seas. 1912. aastast tegutsevas koolis õpib praegu 15 000 üliõpilast. Ülikooli üks rajajatest oli füüsik Albert Einstein. Kooli ülikoolilinnak koos parkide, spordirajatiste ning laboritega asub 120-hektarilisel maa-alal.

Taotlusi õppimiseks saab esitada 12. novembrini 2018  triin.thalheim@tktk.ee. Kevadsemester Technionis kestab 17. märts – 27. juuli 2019. Lisainfo: https://bit.ly/2q0Smcl


  • Jaga: