Prindi

Keskkonnatehnoloogid külastasid sügismatkal Kõrvemaad06.11.2017

3. ja 4. novembril toimus traditsiooniline keskkonnatehnoloogia tudengite sügismatk, seekord matkati Kõrvemaa looduskaitsealal Mustjõelt suunaga Aegviitu.

Ringmajanduse ja tehnoloogia instituudi direktori Erki Lemberi sõnul pakkus kahe päevane teekond nii sügislooduse kauneid vaateid kui ka pisut ekstreemsemaid väljakutseid. Pimedal sügisööl metsas ööbimisest osutus raskeimaks siiski matka teine päev, kus läbida oli vaja 15 kilomeetrit koos jõe ületamisega, millega kõik ka kenasti hakkama said.

„Kas mugavalt või mitte, see polegi tähtis, pigem see tunne, et saime mugavustsoonist välja ning tulime loodusesse“, kirjeldasid matkal viibinud tudengid üksmeelselt oma tundeid.

Kuna matk tähendab ikkagi mõõdukate raskuste ületamist, siis üritati Kõrvemaa tasandike alal nii palju teekonnast kui võimalik läbi metsa liikuda. Erki Lember sõnab kokkuvõtteks, et matkamine ei ole vaid suvine tegevus, kus ilm on soe ja ilus. „Korraliku varustusega võib metsa minna iga ilmaga ning see kogemus annab väga palju positiivset, sest igapäeva rutiinis kipume unustama, mis tegelikult tähtis on“.


  • Jaga: