Prindi

Aasta parima rakendusliku teadus- ja arendustöö auhinna sai Tallinna Tehnikakõrgkooli elektritehnika tudeng08.10.2020

Sihtasutus Eesti Rakenduskõrgkoolid ja Tallinna Ettevõtlusamet valisid 2020. aasta parimaks rakenduslikuks teadus- ja arendustööks Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengi Vaido Sooääre lõputööna valminud elektrivõrgu projekti Tallinna kesklinnas asuvasse Avala ärikvartalisse. Kokku esitati konkursile kolm TTK-s valminud lõputööd.

Vaido Sooääre lõputöö juhendajad olid TTK tehnikainstituudi elektritehnika õppejõud Jaanus Ojangu ja Andres Mandre.

Žürii tõi välja, et töö on hea näide tudengi, kõrgkooli ja ettevõtte koostööst. Suur rakenduslik väärtus on uuenduslike trahvode kasutamine päikesepaneelidest tuleva elektri viimisel elektrivooluvõrku, kuna Avala uusarendusse on kavandatud Tallinna suurim ja moodsaim päikesepark. Žürii märkis ka, et töö eeldas nii sisulist kui ka visuaal-esteetiliselt korrektset lahendust ja koostööd vastavate partneritega.

Sooääre sõnul nägi ta teemal suurt praktilist väärtust tulevikus. Ta märkis, et kõige keerulisem oli hoonesisese alajaama projekteerimine ja kooskõlastused erinevate ametkondadega. „Suured tänud E-Service AS-le ja Kaamos Ehitus OÜ-le selle suurepärase võimaluse eest saada osa Avala ärikvartali arendusest”, lisas Sooäär.

Töö tellijaks on Kaamos Ehitus ja töö valmis ettevõttes E-Service AS poolt, kus Sooäär sooritas oma diplomipraktika. Valminud töö põhjal on saab selle teostaja ettevõte E-Service müüa juba uudset insenertehnilist lahendust.

Kokku esitati SA Eesti Rakenduskõrgkoolid ja Tallinna Ettevõtlusameti korraldatud konkursile kuus tööd erinevatest rakenduskõrgkoolidest.

Tallinna Tehnikakõrgkoolist olid nomineeritud ehitusinstituudi vilistlase Inge Peetrise töö „Kuidas on realiseerunud projekteeritud A energiatõhususklass kortermaja näitel” ja keskkonnatehnoloogia ja –  juhtimise õppekava lõpetanud Laura Rebase töö „Elanikelt kogutud segapakendite jäätmete analüüs sõltuvalt kogumissüsteemist ja ringlussevõtust”

Võitjat tunnustatakse pidulikult Tallinna Ettevõtluspäeva raames ning premeeritakse 1000 euro suuruse stipendiumiga.

Pikemalt saab konkursist Hindamiskomisjoni protokolliga saab tutvuda siin: https://bit.ly/3lqRUic


  • Jaga: