Tudengid hakkavad Uuskasutuskeskusega linlastele õmblusparandusteenust pakkuma - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Tudengid hakkavad Uuskasutuskeskusega linlastele õmblusparandusteenust pakkuma

Tudengid hakkavad Uuskasutuskeskusega linlastele õmblusparandusteenust pakkuma

Esmaspäeval, 8. mail avab Tallinna linn koostöös MTÜ Uuskasutuskeskuse ja Tallinna Tehnikakõrgkooliga Mustamäel Uuskasutuskeskuse kaupluse juures asuva õmblusparandustöökoja, kuhu saavad linlased parandamiseks tuua nii rõivaid kui ka kodutekstiile.

Abilinnapea Joosep Vimm rõhutab, et Tallinn on võtnud selge suuna ringmajanduse edendamiseks. „Meie eesmärk on luua elanikele linnaruumi erinevaid võimalusi oma esemete parandamiseks või ringlusse suunamiseks, et vähendada ületarbimist, suurendada korduskasutust ja seeläbi hoida keskkonda. See õmblustuba on esimene paljudest rajatavatest parandustöökodadest,“ sõnas Vimm.

Õmblusparandusteenus on esialgu tasuta, teenuse saamiseks tuleb broneerida aeg. Lisaks tuleb teenuse kasutajal täita küsitlus, mille vastused aitavad hinnata teenuse asjakohasust. Õmblusparandustöid teostavad Tallinna Tehnikakõrgkooli moetööstuse õppekava tudengid tegevusjuhendajate abiga.

“Õmblustoa pilootprojektina katsetamine on loogiline jätk Uuskasutuskeskuse tegevustes, sest uuskasutamine ning asjade parandamine käivad tihti käsikäes. Usume, et selle projektiga saame veel rohkem asju anda uuele ringile,” kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Pärast broneeringu kinnituse saamist tuleb kokkulepitud ajal oma parandamist vajav rõivaese või kodutekstiil tuua Sõpruse pst 255 Uuskasutuskeskuse poe juures asuva õmbleja kätte. Kokku saab korraga parandamiseks tuua kolm eset.

Broneeringu saab teha aadressil ukomblustuba@gmail.com

Õmblusparandusteenust osutatakse pilootprojekti raames tasuta kuni 30. aprillini 2024. Projekti õnnestumise korral kaalub MTÜ Uuskasutuskeskus ka teiste poodide juurde parandamiseks mõeldud õmblustubade avamist.

Õmblustoa loomist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) Euroopa Majanduspiirkonna vahenditest projekti “Jäätmejaamade ümberkujundamine ringmajanduskeskusteks korduskasutuse edendamiseks ja parandustöökodade loomiseks”.

Fotol projekti meeskond. Autor Ksenija Kurs

Uudised
ja pressiteated

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?