Neljapäeval selgitatakse hot dogi roboti ideekavand - Tallinna Tehnikakõrgkool

Neljapäeval selgitatakse hot dogi roboti ideekavand

Tehnikainstituudi tudengite hot dogi valmistava roboti häkatonil tehakse neljapäeval vahekokkuvõte ja selgitatakse parim ideekavand, mille põhjal masin valmis ehitatada.

Kütusefirmaga Olerex koostöös toimuva häkatoni eesmärk on kiirtoidu valmistamise automatiseerimine, nii et kogu protsess alates toorme võtmisest külmkapist kuni valmis toote kliendile andmiseni oleks 100% masina tehtud.

„Kiirtoidu valmistamise protsesside automatiseerimine ja standardiseerimine tagab toodetele ühtlasema kvaliteedi“, selgitas Olerexi esindaja ja häkatoni žüriiliige Jaanus Jõeorg. Lisaks annab see jaekaubandusega tegelevatele ettevõtetele märkimisväärse kasvukoha: „Suurte koguste puhul annab igalt mahakandmise arvelt kokku hoitud euro efekti,“ selgitas Jõeorg.

Kolme meeskonna ideelahendustele on võimalik kaasa elada neljapäeval, 10. juunil kell 10-12 TTK auditooriumis B-307.

Žürii koosseisus Vello Vainola (TTK), Jaanus Jõeorg (Olerex) ja Heiti Mering (Digilogistika keskus) hindavad nii tööde rakendatavust kui ka meeskondade esitlusoskust.

Ideedest valitakse välja parim lahendus, millega liigutakse masina valmistamise suunas. Lisaks premeeritakse võitjameeskonda elamusrikka väljasõiduga Laitse ralliparki.

Uudised
ja pressiteated