Õppejõud Toivo Tammik võttis vastu välisministeeriumi kultuuripreemia Louis Kahni tutvustamise eest - Tallinna Tehnikakõrgkool

Õppejõud Toivo Tammik võttis vastu välisministeeriumi kultuuripreemia Louis Kahni tutvustamise eest

Välisminister Eva-Maria Liimets andis kolmapäeval üle välisministeeriumi iga-aastase kultuuripreemia Toivo Tammikule ja Ott Rätsepale Louis Kahni Eesti Sihtasutusest eesti kultuuriloo tutvustamise eest kodus ja välismaal.

Liimets tõi preemiat üle andes välja Rätsepa ja Tammiku laiahaardelise tegevuse Kahni loomingu ja mõjude tutvustamisel. „Louis Kahni Eesti Sihtasutus on võtnud südameasjaks eelmise sajandi alguses Eestis sündinud ja maailmakuulsaks saanud arhitekti pärandi tutvustamise. Keerulistest oludest hoolimata tähistati 120 aasta möödumist Kahni sünnist paljude kultuuriüritustega Kuressaarest New Yorgini. Peame igati toetama ja tunnustama kultuurisaadikuid, kes on oma tegevusega Eesti hea maine tõusule ja levikule kaasa aidanud ning Louis Kahni Eesti Sihtasutus on teinud seda silmapaistvalt hästi,“ sõnas välisminister Liimets.

Tammiku sõnul teeb sihtasutus praegu rahvusvahelist koostööd Kahni ja temaga koostööd teinud samuti Eestist pärit insener August Komendandi pärandi uurimisel. Samuti osaletakse Kahni keskuse loomisel Kuressaarde.

Arhitekt ja TTK õppejõud Toivo Tammik on Louis Kahni Eesti Sihtasutuse nõukogu esimees ja oli 2006. aastal toimunud Kahni päevade korraldusmeeskonna liige.

Fotol: Toivo Tammik, Eva-Maria Liimets ja Louis Kahni Eesti Sihtasutuse juhatuse esimees Ott Rätsepp. Autor Marko Mumm.

Allikas: Välisministeerium.

Uudised
ja pressiteated