Prindi

Tallinn sõlmib Tallinna Tehnikakõrgkooliga koostöölepingu10.01.2018

Tallinna linnavalitsus volitas kolmapäeval linnapead Taavi Aasa allkirjastama koostöölepingut Tallinna Tehnikakõrgkooliga, mis võimaldab kaasata ja tagada näiteks ehitiste eluea digitaalse infomudeli rakendamist linna omandis olevate hoonete jätkusuutlikul haldamisel.

Linnapea Taavi Aas rääkis teisipäeval TTK ehitusinstituudi virtuaalreaalsuse laboris toimunud Mustamäe Linnaosa valitsuse ja Kultuurikeskus Kaja põhiprojekti infomudeli tutvustamisel, et mudel lihtsustab uue keskuse projekteerimist ja ehitajate tööd. “3D mudeli abil saab projekteerimisvead leida juba projekteerimise käigus ja neid ei ole vaja hakata kõrvaldama ehitamise ajal,” ütles Aas ajalehele „Pealinn“.

Aas märkis veel, et mudeliga saab liita maja kogu elutsükli ehitusjärgse hoolduse, mis samuti aitab tulevikus kulusid kokku hoida. Linnapea tõdes, et iga uue asjaga on kulusid, aga eri osade projekteerimine läheb lihtsamaks ja võidetakse aega. “Kui projekteerimise vead selguvad juba projekteerimise käigus, siis kaasneb sellega ka täiesti reaalne kokkuhoid ehitamisel”, rääkis Aas lehele.


  • Jaga: