Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkool avab ostu- ja hankekorralduse eriala02.12.2019

Tulevast õppeaastast saab Tallinna Tehnikakõrgkoolis õppida Eestis ainulaadsel ostu- ja hankekorralduse erialal.
Logistikainstituudi direktori Oliver Kallase sõnul on lisaks logistikavaldkonnale uuel erialal tugev ühisosa nii tootmis- kui ka ressursikorraldusega.
Ostu- ja hankekorraldus on Kallase sõnul Eestis kiiresti arenev valdkond, kus nõudlus kõrgharitud spetsialistide järgi pidevalt kasvab.
Ka ABB, Ericsson, Smarten, DHL, Itella jpt suured ettevõtted on spetsialistide puudust sellel alal nentinud.
Ettevõtjad kinnitavad, et professionaalne ostmine on oskus, mis parandab ettevõtte majandustulemusi ja efektiivsusnäitajaid. Kui seda teha oskamatult, siis ettevõte kaotab oma konkurentsivõime. Nende sõnul on ostude ja hangete planeerimine sama tähtis kui müügijuhtimine.
Suur osa õppetööst hakkab toimuma moodsas logistikalaboris, kus omandatakse süsteemsed teadmised ostu- ja hankeprotsessidest, tarneahela juhtimisest ning logistika-alased teoreetilised teadmised ja praktilised oskused. Õpitakse tundma ostu- ja hankekorralduse probleeme ning omandatakse oskused neile lahendusi pakkuda.
Tallinna Tehnikakõrgkool näeb lõpetajate tulevasi töökohti nii riigi- kui ka erasektoris.
Eriala sobib neile, kes tunnevad huvi logistikasektori vastu ja see annab lõpetajale kõrge konkurentsivõime nii transpordi- ja logistikasektoris kui ka muude valdkondade ostu- ja hankeprotsesside korraldaja või -juhina. Õppetöö hakkab toimuma päevaõppes.


  • Jaga: