Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkool hankis uudse 3D-käsiskänneri01.09.2021

Tehnikainstituudi laboriseadmete parki jõudis uudne, kiire ja täpne, CreaFORM Go!SCAN 3D-käsiskänner, mis võimaldab valmistatud toote kvaliteedikontrolli, pöördprojekteerimist, keeruliste kujudega kehade kiiret mõõdistamist ja palju muud.

Hanke seadme soetamiseks võitis ettevõte OLDBAC ning uus seade võetakse kasutusele õppetöös ning teenuse osutamiseks koostöös ettevõtjatega. Autotehnika õppekava juht Henri Vennikas selgitaski, et 3D-käsiskänner hangiti tänapäevaste võimaluste kaasamiseks õppetöös ning projektides. „Tihti on vaja luua arvutimudel mõnest ruumilisest kehast ning eriti keerukamate detailide puhul võib tavapärase mõõdistamisega võtta antud töö tunde kui mitte päevi, mida 3D-käsiskänner teeb sekundite või minutitega“.

Uus laboriseade suudab tuvastada 1,5 miljonit punkti sekundis täpsusega kuni 0.05 mm ning selle juures lisaks hangib ka pinna tekstuuri (värvid, mustrid, jmt) võimaldades pärast fotorealistlikku 3D-kujutist. „Igasugune tootearendus ja-täiendus, toote kontroll või edasiarendus saab toimuda oluliselt kiirendatud protsessis.“ Skänner töötab koos spetsiaalse arvuti ja tarkvaraga, millega mõõdistatud mudeleid on võimalik hiljem töödelda ükskõik millise tänapäevase CAD tarkvaraga.

„Võimalik on ka teha kvaliteedikontrolli, teisisõnu saab kõrvutada mudelit ja valmistoodet“, täpsustas Henri Vennikas.

Toote tehnilise kirjelduse leiab toote koduleheküljelt  • Jaga: